Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Nowości rynkowe Honda Gold Wing 2018 - nowy standard luksusu już jesienią Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Nowości rynkowe

Honda Gold Wing 2018 - nowy standard luksusu już jesienią

Na najbliższych targach EICMA w Mediolanie spodziewany jest debiut najnowszej odsłony legendarnej Hondy Gold Wing. Korzystając ze zdjęć i szkiców patentowych, które właśnie pojawiły się w sieci, możemy wysnuć kilka domysłów na temat zastosowanych rozwiązań. Szczególnie ciekawe wydaje się przednie zawieszenie.

O doniosłej roli Gold Winga w świecie turystyki motocyklowej nie trzeba nikogo przekonywać. Popularny “kredens” od lat wyznacza standardy luksusu możliwego do upchnięcia między dwoma kołami. Obecnie sprzedawany model, choć pełen nowoczesnych rozwiązań, zdążył się już opatrzeć. Jego następca pojawi się prawdopodobnie w listopadzie, w czasie mediolańskich targów EICMA.

 

Nowe, przednie zawieszenie Gold Winga a.d. 2018!!!

 

Honda umiejętnie podgrzewa atmosferę już teraz - w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia i rysunki patentowe, które na pewno uruchomią ożywioną dyskusję. To, co najbardziej rzuca się w oczy, to nieoczywisty system przedniego zawieszenia, zbliżony do znanego z BMW Duolevera. Obstawiamy, że ten oparty na układzie ramion, dźwigni i pojedynczego amortyzatora system będzie aktywny, z możliwością bieżącej adaptacji do zmiennych warunków drogowych.

 

W nowym motocyklu pojawią się prawdopodobnie również inne zdobycze ostatnich lat: udana dwusprzęgłowa skrzynia DCT (z dodatkowym, siódmym biegiem i odpowiednikiem biegu wstecznego), kontrola trakcji, aktywny ABS działający w zakrętach oraz szeroka paleta map zapłonu. Wielkie krążowniki od lat są w odwrocie - już niedługo zobaczymy, czy nowa Honda Gold Wing ma szansę zatrzymać ten trend.

 

 

 

 

 

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści