-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Nowości rynkowe Honda CRF 1100 L AfricaTwin na 2020 rok? Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Nowości rynkowe

Honda CRF 1100 L AfricaTwin na 2020 rok?

Coraz więcej słychać o nowej Africe Twin, która miałaby zostać zaprezentowana w 2020 roku. Ze względu na normy Euro 5, jej silnik miałby zostać poddany sporym modyfikacjom również obejmującym zwiększenie pojemności. Czy pogłoski okażą się prawdą? Stawiam na to, że tak!

Co dokładnie miałoby się zmienić? Dotarliśmy do zagranicznych źródeł, które podają, dosyć dokładne informacje w tej kwestii. Pojemność silnika miałaby wzrosnąć do 1080 ccm, co dałoby dodatkowe 5 KM. Zmiana ta nie miałaby na celu tylko podniesienia mocy jednostki, a przede wszystkim zapewnienie zgodności z wyżyłowanymi normami emisji spalin Euro 5, które powitają nas radośnie w 2020 roku.

 

Kolejne zmiany to zwiększenie pojemności zbiornika paliwa z 18 do 20 litrów w wersji standardowej (wersja Adventure Sports ma ponad 24 litrowy zbiornik), mówi się też o ulepszeniu dwusprzęgłowej skrzyni DCT, wyświetlaczu TFT oraz systemie bezkluczykowym.

 

To bardzo dokładne informacje, które starałem się potwierdzić w polskim źródle, czyli u krajowego przedstawiciela Honda Motor Europe. Osoba odpowiedzialna za marketing motocykli Honda w Polsce na moje pytania o możliwość pojawienia się nowego modelu Honda Africa Twin 1100 w 2020 roku odpowiedziała krótko – „Nie mogę nic powiedzieć, bez komentarza.” W związku z tym domyślam się, że pogłoski są prawdziwe – w innym przypadku usłyszałbym tekst w rodzaju, że to jakaś bzdura i skąd to wytrzasnąłeś?

 

Zatem myślę, że możemy spodziewać się małej rewolucji na rynku turystycznych enduro, a Honda powinna na swoim stoisku otworzyć szampana – seryjna Africa Twin po raz pierwszy w historii przekroczy pojemność 1000 ccm i moc 100 KM.

 

Czekamy z niecierpliwością!

Powiązane materiały

...
oceń ten materiał:
Africa Twin 1100 2020 Africa Twin 1100 2020
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści