-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Na każdy temat Historia Castrola - marki, która dostrzegła potencjał wyścigów motocyklowych... Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Na każdy temat

Historia Castrola - marki, która dostrzegła potencjał wyścigów motocyklowych...

Początki marki Castrol sięgają końca XIX, w kiedy Charles Walefield założył w Londynie firmę CC Wakefield & Company. Zaledwie kilka lat później rozpoczęto produkcję oleju silnikowego, zawierającego olej rycynowy. Z połączenia słów castor (rolka) i oil (olej) powstała nazwa Castrol.

W 1960 roku CC Wakefield & Company zmieniło nazwę na Castrol.

 

 

Castrol to jeden z największych na świecie producentów olejów silnikowych a także produktów smarnych. Marka oferuje oleje silnikowe do praktycznie każdego rodzaju pojazdów a wszelkiego rodzaju innowacyjne rozwiązania są tworzone w zaawansowanych centrach technologicznych w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Japonii, Indiach i Chinach.

 

Dla motocykla

 

Zainteresowanie rynkiem motocyklowym ściśle pokrywa się z rozpoczęciem legendarnej rywalizacji na wyspie MAN, czyli Tourist Trophy. Castrol pojawił się jako główny partner najlepszych zawodników. Ale symbioza Castrola i kierowców miała obopólne korzyści: wytyczne i wymagania zawodników motywowały inżynierów działu technologicznego do rozwoju i intensywnych badań linii produktowej dedykowanej do jednośladów a zawodnicy otrzymywali produkty najwyższej jakości, budujące przewagę nad konkurencją.

 

 

Efekt udziału w sporcie był spektakularny: wyścigi okazały się wyjątkowo cennym poligonem badawczym. Zawodnicy innych cykli wyścigowych szybko zdali sobie sprawę, że zwycięstwo zależy od umiejętności, ducha walki, oraz wyboru najlepszych komponentów. Aby wyprodukować te ostatnie należy poznać i zrozumieć procesy zachodzące w silniku w warunkach ekstremalnych (sport) a także poszukać rozwiązań, które je spełnią. Dopiero na bazie zebranych doświadczeń można rozpocząć produkcję i sprzedaż oleju na skalę masową.

 

W wyniku takiego działania oleje Castrol, od ponad stu lat stały się współtwórcą sukcesu w postaci blisko 268 podiów na 471 wyścigów w TT IOM.

 

Marki korzystające z produktów Castrol to Honda, Yamaha, Norton, BMW. To dzięki partnerstwu z nimi powstała i trafiła do sprzedaży technologia Castrol Power 1. Jakość produktów potwierdziły także liczne sukcesy w serii WSBK i MotoGP.

 

 

Marka Castrol współpracuje także z producentami motocykli oferując oleje silnikowe o różnych specyfikacjach, płyny hamulcowe, chłodzące a także środki czyszczące i konserwujące oraz specjalistyczne, określane mianem chemii warsztatowej.

 

W 1966 roku Castrol zostało zakupione przez szkocki koncern naftowy Burmah Oil a od 2000 roku Burmah Oil, wraz z Castrolem jest częścią BP.

 

...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści