Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Grzeczniej! Policjanci testują kamery do nagrywania interwencji Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Grzeczniej! Policjanci testują kamery do nagrywania interwencji

Policjanci nagrają przebieg interwencji – pierwsi funkcjonariusze testują już kamery nasobne, które mają zabezpieczyć stróżów prawa przed niesłusznymi oskarżeniami o brutalność i zdyscyplinować zatrzymywane osoby.

Jeśli oglądaliście programy dokumentujące pracę policjantów, takie jak "Uwaga! Pirat", "Na Drogach" czy "Patrol Drogówki" zauważyliście zapewne, że większość zarejestrowanych tam kierowców zachowuje się bardzo poprawnie – jest bardzo kulturalna i nikt nie proponuje łapówek.

To właśnie jeden z powodów, dla których policja zdecydowała się na testy tak zwanych kamer nasobnych. Przed rozpoczęciem interwencji, funkcjonariusz uruchamia kamerę, która rejestruje szyfrowany dźwięk i obraz. Urządzenie może pracować nawet do 10 godzin.

Kamery mają pomóc także w weryfikacji oskarżeń o brutalność policji, które coraz częściej pojawiają się w związku z interwencjami. Nagrania z kamer pomogą szczegółowo przeanalizować, czy zastosowane w danym przypadku środki były adekwatne do potrzeby.

Pierwsze testy wypadły bardzo pomyślnie. Policjanci twierdzą, że obecność kamery mocno studzi temperament osób poddawanych kontroli, w związku z czym pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo funkcjonariusza.
 

Powiązane materiały

...
oceń ten materiał:
kamera nagrywa interwencje kamera nagrywa interwencje
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści