Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Porady Gdzie kupić części do Yamahy YZF-R1? Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Porady

Gdzie kupić części do Yamahy YZF-R1?

Zdajecie prawo jazdy, kupujecie swój pierwszy, poważny motocykl i stajecie przed problemem: gdzie kupić do niego części? Oczywiście Yamaha YZF-R1 jest tylko przykładem - możecie tutaj wpisać markę dowolnego motocykla z Europy czy Japonii.

Mimo, że większości temat wyda się banalny wymaga pewnej analizy. Wszystko zależy od tego, jakich części szukacie. W przypadku elementów karoseryjnych najczęściej opcje są dwie: autoryzowana stacja obsługi lub części używane.

 

W przypadku ASO koszty zakupu bywają absurdalnie wysokie, ale to często jedyna możliwość znalezienia owiewki pod kolor i w stanie idealnym. Nie klejona, na pewno pasuje idealnie oferując fabryczną jakość. Ceny jednak bywaj zabójcze. Czasem owiewka czołowa może kosztować nawet połowę wartości rynkowej motocykla. Komplety owiewek z Chin to tylko połowiczne rozwiązanie. Cena jest atrakcyjniejsza, ale jakość powłok lakierniczych czy spasowania z reguły pozostawia wiele do życzenia.

 

Miałem do czynienia z Kawasaki ZX10R z kompletem chińskich plastików. Wyglądem są zbliżone do seryjnych ale wzory malowań różne od seryjnych ich jakość słaba a dźwięki wydawane pod naporem palca bywają przerażające. Prawdę mówiąc wolałem nie sprawdzać, jak zachowają się przy najwyższych prędkościach. Dlatego osobom o skromnych finansach zdecydowanie sugerujemy poszukiwania elementów używanych do których w znakomitej większości przypadków należy doliczyć koszt malowania…

 

W przypadku części i materiałów eksploatacyjnych zaopatrywanie się w ASO jest znacznie przyjaźniejsze dla portfela. Jeszcze tańsze są zamienniki oferowane przez duże sieci sprzedaży. Niektóre produkty z ich oferty są stosowane na tzw. pierwszy montaż w fabrykach.

 

Zdecydowanie odradzamy korzystanie z portali aukcyjnych (w przypadku znaczącej różnicy w cenach względem sklepów sieciowych). Zdarza się, że posiadają produkty z niesprawdzonej dystrybucji. Nie chciałbym eksploatować swojego motocykla na oleju przekładniowym zakupionym jako półsyntetyk renomowanej marki.

 

Reasumując: nie bójmy się korzystać z popularnych, dużych sieci handlujących zamiennikami części motocyklowych, nie bójmy się odwiedzać dealerów marki: czasami cenami potrafią bardzo pozytywnie zaskoczyć. Z części używanych korzystajmy z rozsądkiem.

 

A w przypadku portali aukcyjnych z Chin zalecamy daleko idącą ostrożność: to,że coś taniego da się założyć do naszego motocykla nie znaczy, że spełni rolę do którego zostało zaprojektowane…

 

...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści