-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Turystyka Wyprawy motocyklowe Gdzie i którędy motocyklem na majówkę? 5 propozycji wspaniałych, krętych tras Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Wyprawy

Gdzie i którędy motocyklem na majówkę? 5 propozycji wspaniałych, krętych tras

Dla niektórych jazda motocyklem jest tylko sposobem na dotarcie do celu, dla wielu motocyklistów, tych prawdziwych, to właśnie sama droga jest celem. Poznajcie pięć najpiękniejszych dróg w Polsce. Nieważne gdzie jedziecie, ważne którędy!

1. Droga Stu Zakrętów

 

Klasyk, po prostu sudecki klasyk. Kto tu nie był, niech żałuje. Szosa Stu Zakrętów to kultowy odcinek drogi nr 387 o długości 35 km, łączący miejscowość Radków z Kudową Zdrój. Przepiękne okoliczności przyrody Gór Stołowych, droga mająca w przybliżeniu sto zakrętów to miejsce, które każdy motocyklista powinien odwiedzić. Niestety jakość asfaltu pozostawia trochę do życzenia, więc najlepiej na tej drodze czuć się będą fani pojazdów enduro i supermoto.

 

2. Wokół Jeziora Żywieckiego ale i po drodze nr 781

 

Ta cudownie kręta, malownicza, położona na terenie dwóch województw (Małopolskiego i Śląskiego) trasa to dwudziestokilometrowy odcinek idealny dla motocyklistów, który wiedzie po drodze nr 781, z której należy zjechać w miejscowości Łękawica na drogę nr 946. W niedalekiej odległości od tego odcinka znajduje się Góra Żar oraz Jezioro Żywickie, które proponujemy objechać dookoła.

 

3. Góry Słonne

 

18 epickich zakrętów, z czego 16 to prawdziwe górskie nawroty o 180 stopni, do tego piękny, równy asfalt, wspaniałe widoki i zapach bukowych lasów. Ten motocyklowy raj znajduje się w Górach Słonnych w województwie podkarpackim. Jest to droga nr 28 między wsią Wujskie a Tyrawą Wołoską, zwana też Wujskimi Serpentynami.

 

4. Winkle Izdebskie

 

Kolejna miejscówka z Podkarpacia, leżąca niedaleko, bo około 25 km, od Wujskich Serpentyn to 12 zakrętów o nachyleniu drogi sięgającym 10%. Jest to naturalny tor do jazdy ekstremalnej, zarówno motocyklem, jak i samochodem czy sprzętem zjazdowym – rolki, deskorolki. Na poparcie tych słów możemy napisać, że odbywają się tu rok rocznie imprezy drifterskie i zjazdowe – Izdebki Kamp. Na co dzień miejscówkę tę w piękne, letnie i wiosenne dni wręcz okupują motocykliści!

 

5. Lądek Zdrój – Złoty Stok

 

Droga łącząca te dwie miejscowości to prawdziwy rarytas dla każdego konesera winkli. Ten niespełna dwudziestokilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 390 dostarczy wam niezłych motocyklowych wrażeń, ale też natchnie was do refleksji nad kruchością życia. Na tej bowiem drodze, podczas zimowego Rajdu Dolnośląskiego, w 1993 roku zginął rajdowiec Marian Bublewicz.

 

...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści