Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Francuzi wprowadzają obowiązek jazdy w rękawicach motocyklowych Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Francuzi wprowadzają obowiązek jazdy w rękawicach motocyklowych

Od 20 listopada wszystkie osoby poruszające się motorowerem lub motocyklem we Francji będą musiały mieć rękawice spełniające normy EC.

Francuzi znani są z wymyślania różnych zakazów i nakazów dla motocyklistów. Od 2013 roku rękawice są tam obowiązkowym elementem ubioru każdego, kto chce zdać egzamin na prawo jazdy kategorii A. Teraz będzie obowiązkowe również w przypadku motocyklistów, motorowerzystów i pasażerów. Za brak rękawic CE będzie groził mandat w wysokości 68 euro.

 Francuski rząd twierdzi, że obecnie 12% kierujących jednośladami deklaruje, że nie korzysta z rękawic. Obrażenia rąk są jednymi z najczęściej występujących urazów, ponieważ spadając z motocykla kierujący i pasażer odruchowo próbują się podeprzeć rękoma żeby zamortyzować upadek. Obowiązek jazdy w rękawicach będzie dotyczył również posiadaczy trajek i quadów.

Autor: Wojciech Grzesiak

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
Od 20 listopada francuscy motocykliści i motorowerzyści oraz ich pasażerowie będą musieli jeździć w rękawicach z certyfikatem CE Od 20 listopada francuscy m...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści