Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Fotoradary nic nie dają? Zaskakujący efekt protestu "żółtych kamizelek" Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Fotoradary nic nie dają? Zaskakujący efekt protestu "żółtych kamizelek"

Fotoradary nie mają wpływu na bezpieczeństwo? Takie wnioski można wyciągnąć po protestach "żółtych kamizelek" we Francji. Choć dwie trzecie urządzeń została wyłączona z użytku, liczba wypadków… spadła.

Protestujący we Francji kierowcy, nazywani "żółtymi kamizelkami" od wielu tygodni są solą w oku tamtejszych władz, które nie wahają się używać przeciwko nim bardzo brutalnych metod – przymusu bezpośredniego, a nawet gumowych kul. Na skutek takich działań policji rannych zostało prawie dwa tysiące demonstrantów.

 

Postulaty kierowców są słuszne – domagają się obniżeniu coraz wyższych obciążeń nakładanych na zmotoryzowanych obywateli Francji – głównie tych związanych z kosztem paliwa, ale także ubezpieczeniami, opłatami drogowymi, a nawet mandatami z fotoradarów.

 

Przy okazji zamieszek wyszła na jaw ciekawa prawidłowość. Jak już informowaliśmy, na skutek protestów "żółtych kamizelek" wyłączonych z użytkowania zostało prawie dwie trzecie francuskich fotoradarów. Kierowcy, pozbawieni w ten sposób ograniczenia, zaczęli jeździć szybciej. Jak notuje francuska policja, od początku protestów liczba przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości 80 km/h wzrosła ponad dwukrotnie.

 

Okazało się jednak, że wzrost ten nie przełożył się na zmniejszenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W tym samym okresie liczba ofiar śmiertelnych o niemal 2 procent, a liczba poszkodowanych z urazami o niemal 5 procent. Trudno na razie mówić o jakimś konkretnym trendzie, jednak taka prawidłowość każe zastanowić się w jaki sposób fotoradary wpływają na bezpieczeństwo.

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści