Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Fotoradar LaserCam4 - najnowsze narzędzie policji Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Fotoradar LaserCam4 - najnowsze narzędzie policji

Nowa jakość w policyjnym drogowym dozorze. Przełomowe urządzenie skończyło właśnie jedną z faz testów. Amerykański LaserCam4 to wyjątkowo dokładny i sprawny fotoradar, który w trochę ponad dwie doby wystawił 185 mandatów na łączną kwotę 24 tysięcy złotych.

LaserCam4 to najnowszy, przenośny fotoradar w arsenale polskiej policji. Testowany w Bielsku-Białej sprawił się nad wyraz dobrze – zarabiając 24 tysiące złotych w dokładnie 52,5 godziny. Pomiary tego urządzenia są dużo dokładniejsze od tych znanych każdemu kierowcy. Radar potrafi rozróżnić prędkość mierzonego pojazdu mimo znajdowania się w zasięgu jego kamery innych ruchomych celów.

 

Obraz wykroczenia utrwala na niezwykle dokładnym zdjęciu, które może od razu wydrukować – dzięki wbudowanej drukarce. Jest w stanie mierzyć prędkość pojazdów zarówno zbliżających się do niego, jak i tych oddalających się. Jego precyzyjne zdjęcia pozwalają ukarać kierowców jadących bez zapiętych pasów czy rozmawiających przez telefon komórkowy bez użycia zestawu głośnomówiącego czy słuchawkowego.

 

Według naszych informacji testy tego wyjątkowo niebezpiecznego (dla piratów drogowych) urządzenia odbywają się na Śląsku, jednakże niedługo pierwsze z 400 zamówionych przez policję urządzeń pojawią się w stałej „służbie” w całej Polsce.

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści