Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Fiński rząd apeluje: przesiadajcie się na motocykle! Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Fiński rząd apeluje: przesiadajcie się na motocykle!

Fiński rząd zachęca do jazdy motocyklem twierdząc, że to znacznie korzystniejsze dla środowiska. Inicjatywa ma związek ze strategią opracowaną przez fińskie organizacje motocyklowe.

Strategia przygotowana przez fińskie organizacje motocyklowe ma na celu zrównanie praw motocyklistów z innymi uczestnikami ruchu w zakresie bezpieczeństwa, opodatkowania, ustawodawstwa, infrastruktury drogowej i udziału motocyklisty systemie transportu drogowego. Z przygotowanej przez organizację SMOTO analizy wynika, że motocykle mogą mieć zbawienny wpływ na zachowanie limitów emisji spalin.

 

Argumenty zawarte w strategii przekonały fiński rząd, który podjął starania, by zachęcić jak najwięcej obywateli tego kraju do korzystania z jednośladów. Celem jest zachowanie limitów emisyjnych do 2030 roku. W dokumentach przygotowanych w tej sprawie przez fińskie Ministerstwo Transportu i Komunikacji czytamy, że "motorower lub motocykl, jako część łańcucha transportowego, może zaoferować bardziej przyjazną środowisku alternatywę".

 

SMOTO podkreśla, że choć stanowisko rządu może wydawać się dla  wielu niezrozumiałe, jednoślady są naturalną częścią zrównoważonej polityki transportowej – nie tylko powodują mniej zanieczyszczeń, ale także zmniejszają korki i potrzebują znacznie mniej miejsca do zaparkowania niż samochód.

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści