Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport Inne Fantastyczna wiadomość dla fanów brytyjskiej marki, John McGuinness w Nortonie na sezon 2018!!! Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Inne

Fantastyczna wiadomość dla fanów brytyjskiej marki, John McGuinness w Nortonie na sezon 2018!!!

Legenda wyścigów drogowych, 23-krotny zwycięzca TT John McGuinness podpisał kontrakt marzeń z legendarną brytyjską marką Norton i zasiądzie za sterami nowego Nortona SG7 w tegorocznej edycji TT 2018. Na motocyklu Norton John może wystąpić w dwóch wyścigach Superbike TT oraz Senior TT.

John McGuinness dołączył do nowego kolegi zespołowego, mistrza brytyjskiej klasy Superbike Josha Brookesa. Zawodnicy do dyspozycji będą mieli najnowszą wersję Nortona SG7, wywodzącą się z flagowego motocykla drogowego Norton SG6 V4 RR.

 

McGuinness ostatni wyścig wygrał w 2015 roku, w klasie Senior TT, w którym ustanowił rekord średniej  prędkości okrążenia wynoszącym 213,515 km/h, jednocześnie jest to jego najlepszy wynik w karierze podczas występów na Mountain Course. W 2016 roku zanotował podia w dwóch wyścigach Superbike TT i Senior TT. Sezonu 2017 jednak nie mógł zliczyć do udanych ze względu na złamanie nogi w wypadku, w trakcie kwalifikacji do wyścigu North West 200, po którym wciąż dochodzi do zdrowia. Prognozy lekarzy są takie, że do końca lutego John powinien na dobre pozbyć się zewnętrznego stabilizatora nogi, a potem rozpocząć rehabilitację i powrót do optymalnej formy. Jego kontuzja i tak już sprawiła, że John stracił parę zbędnych kilogramów.

 

Legenda wyścigów drogowych oprócz 23 zwycięstw w TT, na podium stał rekordowo 46 razy w 78 wyścigach. Niezwykle zmotywowany, po nieudanym sezonie 2017, mocno wierzy w konkurencyjność Nortona SG7, twierdząc, że maszyna ma dobre papiery na ściganie i zdobycie szczytu Mountain Course na Wyspie Man, a jego zadaniem pozostaje solidne przygotowanie i utrzymanie się w siodle w czasie TT 2018.

 

oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści