Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Po godzinach Familia Ducatisti Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Po godzinach

Familia Ducatisti

Motocykle z Borgo Panigale kojarzą się przede wszystkim ze sportem. Ale właściciele tych maszyn to niezwykła społeczność, którą warto poznać bliżej, a nawet do niej dołączyć.

Do piękna tych maszyn nie trzeba chyba nikogo przekonywać. I choćby złośliwie silić się na złośliwości, to trudno jest zarzucić tym włoskim motocyklom braku klasy, smaku i wyrafinowania. A jak pokazują ich osiągnięcia na torach wyścigowych całego świata, potrafią też całkiem szybko jeździć. Nic dziwnego, że magia Ducati przyciąga jak magnes.

 

WDW

 

Aby zobaczyć prawdziwą euforię Ducatisti warto zjechać do ich Mekki, czyli na WDW (World Ducati Week). Święto Ducati co dwa lata organizowane na torze Misano Adriatico im. Marco Simoncelliego. Naszą relację z tej imprezy w 2016 roku możecie zobaczyć tutaj:

 

Ale wcale nie trzeba czekać do 2018 roku, ani tym bardziej wyjeżdżać za granicę, aby poczuć, co znaczy być Ducatisti. W naszym kraju całkiem prężnie działają kluby miłośników tej marki, dealerzy także nie pozostają bezczynni. Dobrą robotę dla promocji bycia Ducatisti robi też importer tej marki. Już w latach poprzednich przygotował całkiem sporo atrakcji dla posiadaczy maszyn z Bolonii, ale tegoroczny repertuar imprez zapowiada całkiem ostry koncert na suche sprzęgła i rozrząd desmoromiczny. Ok, suche sprzęgła mają już tylko nieprodukowane modele, ale i one są jak najbardziej mile widziane na imprezach importera.

 

 

Ducati Tour

 

Już 19 maja rusza pierwsza z nich: Ducati Tour. Wiosna z Ducati trwa od 19-21 maja. W okolice Jeleniej Góry zjadą motocykle Ducati z całej Polski. Eksplorując okolice Karkonoszy będzie można poznać setki kilometrów najpiękniejszych szosowych tras w regionie. Dla żądnych wyzwań uczestników będzie zorganizowana szkółka flat-trackowa, którą poprowadzi utytułowany zawodnik. Aby udowodnić, że Ducati to nie tylko szosa, zostanie przygotowany specjalny tor enduro, na którym będzie można przetestować Multistrady i Scramblery. A do tego ekskluzywna szkoła gotowania we włoskim stylu, kilkanaście motocykli testowych Ducati, spotkania z ciekawymi ludźmi ze świata mediów, miasteczko Scrambler Ducati, liczne konkursy, prezentacje i inne atrakcje.

 

Jeśli ktoś nie załapie się na wiosenną edycję, kolejna edycja Ducati Tour odbędzie się 2 w dniach 31 sierpnia –3 września, i tym razem przeniesie się w Beskidy, na skraju aż czterech parków narodowych: okolic Nowego i Starego Sącza, Szczawnicy, Rytra, Krośnienka nad Dunajcem i Krynicy, a także przeskakując przez majestatyczne Wysokie Tatry dotrze na słowacką stronę gór.

 

 

Ducati Speed Day

 

Nie mogłoby być inaczej. Ducati nie odwraca się od toru wyścigowego. W tym roku aż pięciokrotnie będzie oficjalnym uczestnikiem imprez z cyklu Speed Day na Torze Poznań, który jako jedyny obiekt w Polsce ma homologację FIM (Międzynarodowej Federacji Motocyklowej). Oznacza to, że musiał sprostać szeregowi obostrzeń dotyczących bezpieczeństwa. Szerokość toru, rodzaj nawierzchni, strefy bezpieczeństwa, stewardowie czuwający na każdym zakręcie i wiele innych rzeczy stanowi o ekstremalnie bezpiecznych warunkach do jazdy. Imprezy odbędą się w terminach 19 czerwca, 17 lipca, 4 sierpnia, 18 sierpnia i 18 września.

 

Tor Poznań to idealne miejsce dla początkujących jak i zaawansowanych kierowców, którzy podzieleni na grupy względem doświadczenia, pod czujnym okiem instruktorów będą pracować nad polepszeniem techniki jazdy i sprawieniem, że jazda motocyklem będzie jeszcze bardziej bezpieczna.

 

 

Dla uczestników jeżdżących Ducati przygotowane są boksy, w których spokojnie można postawić swój motocykl, przebrać się i odpocząć. Przez cały czas trwania imprezy dostępny jest catering z napojami, przekąskami, a w czasie przerwy kilkudaniowy obiad.

 

Najważniejszym elementem Ducati Speed Day jest instruktor, który przez cały czas będzie dostępny dla uczestników Ducati Speed Day. W praktyce oznacza to indywidualne podejście do każdego uczestnika, omawianie poszczególnych zagadnień na podstawie nakręconych ujęć z toru i odpowiedzi na wszystkie nurtujące uczestników pytania dotyczące sprzętu czy techniki jazdy.

 

Niezależnie, który model marki Ducati dosiadacie, każdy z nich sprawdzi się idealnie w warunkach szkoleń, a właściciele powrócą do domu bogatsi o nową wiedzę i umiejętności.

 

Nasze relacje z imprez Ducati

 

Imprezy importera Ducati w 2017 roku

 

  • Wiosna z Ducati 19-21 maja
  • Ducati Speed Day I 19 czerwca
  • Ducati Speed Day II 17 lipca
  • Ducati Speed Day III 04 sierpnia
  • Ducati Tour II 31 sierpnia – 3 września
  • Ducati Speed Day IV 18 sierpnia
  • Ducati Speed Day V 18 września

 

zdjęcia: archiwum

Więcej o motocyklach Ducati
...
Redaktor naczelny
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści