Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Ciekawostki ze świata motocykli FUSAR - każdy kask może być inteligentny Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ciekawostki

FUSAR - każdy kask może być inteligentny

W serwisie Indiegogo pojawił się kolejny projekt inteligentnego kasku. Tym razem zakłada on jednak, że każdy kask może być „smart”.

Jednym z projektów, który przetarł szlak dla osób marzących o zbudowaniu inteligentnego kasku jest oczywiście Skully. FUSAR jest jednak projektem o nieco innych założeniach, ponieważ otrzymujemy tu zestaw, który możemy zastosować do każdego modelu i rodzaju kasku.

Sercem zestawu jest Mohawk, który mocuje się na górze kasku. Zawiera on między innymi moduł Bluetooth i GPS. Do tego może on nagrywać filmy w jakości HD lub służyć jako czarna skrzynka. W razie wypadku system powiadomi odpowiednie służby. Jego funkcjami możemy sterować z poziomu smartfona lub pilota Bluetooth, który jest dołączony w zestawie. Oprócz tego dostajemy mocowanie na kask i zestaw słuchawkowy z mikrofonem, który montowany jest wewnątrz kasku.

Projekt początkowo zakładał zebranie 100 000 dolarów na rozpoczęcie produkcji urządzenia, ale na 48 godzin przed końcem kwota ta została przekroczona o prawie 95 000 dolarów. Dostawy mają ruszyć w lipcu przyszłego roku. Minusem urządzenia jest brak modułu GPS i konieczność korzystania ze smartfona za każdym razem, kiedy chcemy użyć FUSAR-a. Czas pracy baterii wynosi do 4 godzin, a czas ładowania do pełna - 2,5 godziny. Urządzenie ma kosztować około 550 dolarów. Więcej informacji znajdziecie na stronie projektu w serwisie Indiegogo.

Autor: Wojciech Grzesiak

Tagi

Powiązane materiały

...
FUSAR - każdy kask może być "smart" FUSAR - każdy kask może być...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści