Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Biznes Erik Buell Racing wznowi produkcję Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Biznes

Erik Buell Racing wznowi produkcję

W ostatnich tygodniach pojawiły się informacje, że udziały Erik Buell Racing zostały wykupione przez Hero MotoCorp i Atlantic Metals Group LLC. Co to oznacza dla przyszłości marki?

Hero zakupiło udziały obejmujące dział technologii, designu i doradztwa. Wynika to z tego, że producenci mieli rozpoczęte wspólne projekty i naturalnie Hero chce je dokończyć.

Udziały obejmujące samą fabrykę zostały kupione przez Atlantic Metals Group LLC. O firmie wiadomo tyle, że jej prezes - Bruce Belfer - jest zapalonym motocyklistą i chce ponownie ruszyć z produkcją. Będzie przed nim stało trudne zadanie przekonania właścicieli salonów oraz samych klientów, że warto kontynuować współpracę z Erik Buell Racing pomimo sporego potknięcia w postaci ogłoszenia upadłości firmy.

Atlantic Metals Group LLC zakupiło również prawa do projektów motocykli produkowanych przez Erik Buell Racing, a to oznacza, że modele 1190RX i 1190SX powrócą do sprzedaży.

Zakupy obu firm zostały potwierdzone przez sąd. Pozostaje tylko kwestia dalszego funkcjonowania marki EBR oraz jej sieci sprzedaży. Dzięki wsparciu Hero MotoCorp Buell otworzył swoje biuro w Holandii. Wiadomo, że w momencie ogłoszenia upadłości znajdowało się tam jeszcze około 50 motocykli gotowych do wysłania do salonów. W Polsce motocykle były dostępne w Krakowie i miała również ruszyć sprzedaż w Poznaniu.

Czy Bruce Belfer pozwoli utrzymać rozwój sieci sprzedaży na takim poziomie, na jakim zrobiło to Hero MotoCorp? Tego dowiemy się zapewne jeszcze przed końcem roku.

Więcej o motocyklach Buell Autor: Wojciech Grzesiak

Tagi

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
EBR 1190SX to jeden z najmocniejszych nakedów na rynku EBR 1190SX to jeden z najmo...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści