Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Erik Buell Racing wznawia produkcję części i prace nad nowymi motocyklami Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Erik Buell Racing wznawia produkcję części i prace nad nowymi motocyklami

Wygląda na to, że po burzy w Erik Buell Racing nadchodzi spokój, ponieważ jeszcze w lutym zostanie wznowiona sprzedaż części do motocykli EBR, a to nie koniec.

Przypomnijmy, że właścicielem produkcyjnej części Erik Buell Racing została firma Liquid Asset Partners, która już wcześniej brała udział w likwidacji majątku Buella, kiedy ten rozstawał się z marką Harley-Davidson. Po zakupie udziałów LAP intensywnie poszukuje firmy, która wznowi produkcje motocykli marki EBR. Tymczasem już pojawiły się pierwsze dobre wiadomości.

Jeszcze w lutym ruszy sprzedaż części do motocykli EBR RS, RX i SX oraz części akcesoryjnych do starszych modeli motocykli sprzedawanych jeszcze pod nazwą Buell. To jednak nie koniec, ponieważ plan zakłada, że w połowie marca z fabryki wyjadą pierwsze motocykle.

Liquid Asset Partners zakupiło nie tylko maszyny potrzebne do produkcji motocykli, ale również ich projekty, co pozwoli na wznowienie sprzedaży. Pozostanie tylko najważniejsza kwestia - odzyskanie zaufania wśród właścicieli salonów.

LAP zapowiedziało, że postawiło sobie za punkt honoru utrzymanie przy życiu jedynego amerykańskiego producenta sportowych motocykli. W komunikacie prasowym czytamy, że przygotowywane są już nowe motocykle, które będą utrzymane w duchu innowacyjności i oryginalności, które są znakami szczególnymi marki EBR. Przypomnijmy, że właścicielem dotychczasowego działu rozwoju produktów marki EBR został były partner Buella - indyjskie Hero MotoCorp.

Więcej o motocyklach Buell Autor: Wojciech Grzesiak

Tagi

oceń ten materiał:
EBR 1190RX EBR 1190RX
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści