Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Biznes Erik Buell Racing - problemy na drodze do odrodzenia marki Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Biznes

Erik Buell Racing - problemy na drodze do odrodzenia marki

Kiedy w sierpniu Bruce Belfer poinformował, ze zamierza wskrzesić markę Erik Buell Racing po tym, jak zakupił udziały w produkcyjnej części marki EBR za 2,25 miliona dolarów, wszyscy fani marki odetchnęli z ulgą. Teraz muszą ponownie wstrzymać oddech, ponieważ udziały zostaną ponownie zlicytowane.

Jak informuje Milwaukee Wisconsin Journal Sentinel, udziały produkcyjne marki Erik Buell Racing ponownie trafią na aukcję, która odbędzie się 10 grudnia. Okazało się, że Bruce Belfer nie zdążył w terminie zabezpieczyć odpowiedniej sumy pieniędzy potrzebnej do wykupu.

Inwestor zapowiedział, że chce wznowić produkcję w East Troy i ponownie zatrudnić pracujące tam wcześniej osoby. Teraz losy EBR znów wiszą na włosku, ponieważ nie wiadomo, czy nie pojawi się inny inwestor i co zrobi z wykupionymi udziałami. Belfer liczy, że to właśnie jemu uda się ponownie wygrać i tym razem dopiąć wszystko na ostatni guzik.

Jedynie salony, które oferowały motocykle Erik Buell Racing są sceptycznie nastawione do pomysłu sprzedaży maszyn tej marki. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ EBR zamknęło swoje drzwi właściwie z dnia na dzień. Przy kolejnym powrocie właściciele marki będą mieli dużo ciężkiej pracy do wykonania, bo w takim przypadku proces odbudowy zaufania może potrwać bardzo długo. Kluczem może się okazać dobrze skrojona oferta finansowania dla salonów.

Erik Buell z kolei zapowiedział, że jeśli marka wróci na rynek, to nadal chce pozostać jej częścią i współpracować z nowymi właścicielami.

Więcej o motocyklach Buell Autor: Wojciech Grzesiak

Tagi

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
EBR 1190 RX EBR 1190 RX
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści