Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Biznes Erik Buell Racing ogłosiło bankructwo Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Biznes

Erik Buell Racing ogłosiło bankructwo

Amerykańskie media poinformowały o ogłoszeniu bankructwa przez markę Erik Buell Racing. Producentowi nie pomógł nawet zastrzyk gotówki z Indii.

Marka Erik Buell Racing powstała po zamknięciu w 2009 roku marki Buell Motorcycle. W 2013 roku EBR dostało zastrzyk gotówki od indyjskiego giganta - Hero MotoCorp, które przejęło 49% udziałów za kwotę 25 milionów dolarów. Po tym zabiegu Erik Buell przedstawił dwa nowe modele motocykli, otworzył przedstawicielstwo w Europie, a także wystawił team w Superbike World Championship. Motocykle EBR pojawiły się również na Wyspie Man. Nowe modele mogliśmy również oglądać na targach Motor Show.

Koniec historii nie zapowiada się zbyt dobrze. Erik Buell poinformował, że ma jeszcze 20 milionów dolarów zadłużenia, którego nie jest w stanie spłacić, więc musi ogłosić upadłość. Fabryka już wstrzymała pracę, a 126 pracowników zostało w domach. Strona internetowa www.erikbuellracing.com również została zamknięta. Erik Buell może teraz liczyć tylko na pomoc ze strony Hero, z którym opracowuje motocykle małolitrażowe. Oprócz tego miał być odpowiedzialny za sprzedaż Hero w Ameryce.

Więcej o motocyklach Buell Autor: Wojciech Grzesiak

Tagi

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
Zobacz galerię

EBR 1190RX 2014

14
zdjęć
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści