Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Epicki wyścig motocykli zabytkowych wystartuje w Daytona Beach Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Epicki wyścig motocykli zabytkowych wystartuje w Daytona Beach

Dzisiaj ruszyła kolejna edycja wyścigu Motorcycle Cannonball Endurance Run, w którym zawodnicy ścigają się od wybrzeża do wybrzeża na zabytkowych motocyklach. Wśród startujących są motocykliści z Niemiec, RPA, Francji, Irlandii, a nawet z Japonii. Jest również jeden uczestnik z Polski.

Czym jest Motorcycle Cannonball Endurance Run? Jest to wyścig dla posiadaczy zabytkowych motocykli. W tym roku najmłodsza z maszyn pochodzi z 1937 roku. Pierwsza edycja wyścigu odbyła się w 2010 roku i od tego czasu impreza cieszy się sporym zainteresowaniem. Meta jest ulokowana na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych w Puget Sound i zawodnicy dotrą tam 21 września.

Nazwa Motorcycle Cannonball Endurance Run wzięła się od przydomku Erwina Bakera, który w październiku 1922 roku wyjechał z Nowego Jorku do Los Angeles na motocyklu Neracar. Erwin „Cannonball” Baker pokonał wtedy 5413 kilometrów. Tym samym motocyklem wystartuje w tegorocznej edycji Robert Addis z Nowego Jorku. Addis ma 69 lat i jest najstarszym uczestnikiem wyścigu.

Wśród zawodników jest również Polak - Bartek Mizerski. Jego „bronią” będzie Sokół 1000 z 1936 roku. Model po raz pierwszy ujrzał światło dzienne w 1933 roku podczas wystawy motoryzacyjnej w Warszawie. Sokół 1000 jest wyposażony w czterozaworowy, dwucylindrowy silnik w układzie V o pojemności 995 ccm. Motor generuje moc 18 koni mechanicznych. Produkowano również wersję z wózkiem bocznym.

Oprócz Sokoła w imprezie wystartują również motocykle takich marek jak Harley-Davidson, Indian, Henderson, BMW, Moto Guzzi, Moto Frera, Rudge i Brough Superior.

Organizatorzy podkreślają, że nie jest to typowy wyścig i każdy, kto dotrze do mety, jest zwycięzcą. Motorcycle Cannonbal Endurance Run to walka człowieka i jego maszyny z dystansem, który trzeba przejechać zanim przekroczy się linię mety. Zawodnicy przejadą przez dziesięć stanów, a ich motocykle będzie można zobaczyć podczas towarzyszących wyścigowi imprez.

Więcej informacji na temat Motorcycle Cannonball Endurance Run znajdziecie na www.motorcyclecannonball.com.

Autor: Wojciech Grzesiak

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
Motorcycle Cannonball Endurance Run - runda honorowa na torze Daytona Motorcycle Cannonball Endur...
Motorcycle Cannonball Endurance Run - runda honorowa na torze Daytona Motorcycle Cannonball Endur...
Motorcycle Cannonball Endurance Run Motorcycle Cannonball Endur...
Bartek Mizerski Bartek Mizerski
Robert Addis Robert Addis
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści