Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Ciekawostki ze świata motocykli Elektryczne Tesle miażdżą Kawasaki ZX10R Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ciekawostki

Elektryczne Tesle miażdżą Kawasaki ZX10R

Zmiany w motoryzacji są nieuniknione i przejście z zasilania naszych pojazdów paliwem kopalnym, na zasilanie prądem jest tylko kwestią czasu. Wielu z nas rwie włosy z głowy, że to już nie będzie to samo, że szkoda, że jak to tak bez silników spalinowych… Ten filmik daje nadzieję, że będzie jeszcze szybciej, niż jest dotychczas.

Silnik elektryczny ma większą przewagę technologiczną nad najbardziej zaawansowanymi silnikami spalinowymi niż wam się wydaje. Dużo większa sprawność, dużo większa prostota konstrukcji oraz moment obrotowy dostępny od samego dołu. Zobaczcie jak supersportowe Kawasaki ZX10R, dysponujące mocą prawie 200 KM (z dynamicznym doładowaniem) absolutnie nie radzi sobie w sprincie z dwoma modelami elektrycznych Tesli. 2,5 sek do setki samochodem? Możliwe tylko na pokładzie supersamochodów takich jak np. Bugatti Chiron z 8 litrowym silnikiem o mocy 1500 KM lub też w elektryku Elona Muska napędzanym przez dwa silniki elektryczne o mocy sumarycznej 691 KM. Strach pomyśleć co będzie, jeżeli tak mocarne silniki będzie dało się upakować w 200-kilogramowym motocyklu.

 

Więcej o motocyklach Kawasaki

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści