-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Nowości rynkowe [EICMA] Elektryczne Kymco RevoNex z systemem AAM w 11,8s do 200 km/h Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Nowości rynkowe

[EICMA] Elektryczne Kymco RevoNex z systemem AAM w 11,8s do 200 km/h

Kymco opracowało bardzo ciekawy model, który w 2020 roku ma trafić do sprzedaży. Mowa o elektrycznym RevoNex, który będzie emitował dźwięk silnika.

W wielu krajach trwają dyskusje na temat konieczności emisji hałasu przez pojazdy elektryczne – są tak ciche, że piesi często nie słysząc ich, „zagapieni” wchodzą pod koła. Dźwięk silnika spalinowego to także dawka pozytywnych emocji związanych z jazdą. Na reakcję producentów nie trzeba było długo czekać – Kymco zaprezentowało RevoNex, który zaoferuje sportowy dźwięk dzięki systemowi AAM (Active Acoustic Motor).

 

 

Kymco, które dotąd produkowało pojazdy konkurujące między innymi ceną, zaskoczyło doborem komponentów – zawieszenie powierzono Ohlinsowi a hamulce marce Brembo (podobnie, jak w maxiskuterze AK550). Silnik elektryczny do przeniesienia napędu wykorzystuje sześciobiegową przekładnię z czego pierwszy bieg jest wykorzystywany tylko do jazdy miejskiej. Przełożenia zmieniamy bez użycia sprzęgła.

 

Imponujące są także osiągi – sprint do 100 km/h osiągniemy w 3,9 s, a do prędkości maksymalnej, nieco ponad 200 km/h potrzeba zaledwie 11,8 s.

Pojazd trafi do sprzedaży w 2020 roku, jego cena nie jest na razie znana…

 

 

 

Więcej o motocyklach Kymco
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści