Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Prezentacje EICMA 2018: nowości Vespa Elettrica X Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Prezentacje

EICMA 2018: nowości Vespa Elettrica X

Na targach EICMA nowością na 2018r wśród pojazdów Vespy była Elettrica X - skuter o napędzie elektrycznym.

Informacje w czasie prezentacji mówiły jasno - dostępna będzie w dwóch wersjach, normalnej, z zasięgiem do 100km, oraz X, z zasięgiem 200km. Czas ładowania baterii ma trwać nie więcej, niż cztery godziny, ale wartość tą, producent chce zmniejszyć do 20 minut. Na tym w zasadzie powinniśmy skończyć temat, gdyby nie fakt, że nasz redaktor naczelny, Brzoza udostępnił zdjęcie, na którym wśród danych technicznych Elettrici znaleźliśmy obok osiągów silnika elektrycznego także dane techniczne spalinowca.

 

 

Nie do końca to rozumiejąc, Brzoza zaczął wypytywać zgromadzoną obsługę na stoisku Vespy. Niestety, nikt nie był w stanie udzielić konkretnej wypowiedzi, czy wspomniany skuter jest wersją elektryczną, hybrydową, czy może opcjonalnie można ją wyposażyć w napęd spalinowy. Mimo to pozostajemy pod wpływem tego urokliwego pojazdu - nie mogąc się doczekać pierwszych jazd testowych.

 

Vespa Elettrica X - dane techniczne

 

 

Aktualizacja: sprawa okazała się prosta. Vespa Elettrica X będzie dostępna w dwóch wersjach - elektrycznej i hybrydowej. Niewielki silnik w tej drugiej będzie umożliwiał wykorzystanie go jako źródło ładowania baterii (zasięg wzrośnie wówczas o 50km) lub jako napęd (wówczas pokonamy nim 150 nadprogramowych km).

...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści