Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Prezentacje EICMA 2018: Essence Motocycles E-RAW - motocykl elektryczny z Francji Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Prezentacje

EICMA 2018: Essence Motocycles E-RAW - motocykl elektryczny z Francji

Przy okazji wizyty na targach EICMA udało nam się wypatrzyć bardzo ciekawy projekt. Essence Motocycles to projekt z Francji - stworzyło go dwóch entuzjastów - jest już homologowany i wkrótce rozpocznie się produkcja.

Motocykl ma kosztować 55 tys. euro, a pierwsza seria liczyć dziesięć sztuk. Później planowane jest rozpoczęcie produkcji wielkoseryjnej. Na potrzeby modeli demonstracyjnych, siedzenie wykonano z drewna klonowego, ale producent jest bardzo elastyczny, w kwestii podejścia do klienta i w zasadzie każda sztuka może być dowolnie skonfigurowana (komponenty).

 

 

Od strony technicznej E-Raw wygląda obiecująco - trwałość silnika jest równa trwałości całego motocykla (silniki wykonano w technologii bezszczotkowej), zasięg 200 km, a cykl ładowania baterii nie powinien przekroczyć 3 godzin a większym prądem do 30min. Masa pojazdu to 169kg, moc 80kW a maksymalny moment obrotowy to aż 210Nm.

Motocykl przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,4s.

 

Uprzedzając komentarze - my też jesteśmy fanami silników spalinowych. Z drugiej strony moment, w którym silnik elektryczny wyprze spalinowy zbliża się nieubłaganie. Jeśli nie nastąpi to w ciągu pięciu, to z pewnością w ciągu dziesięciu lat. Sam jestem ciekawy, jak prowadzi się sportowy elektryk, być może już po pierwszych jazdach każdy stanie się zwolennikiem tego napędu (zauważcie, jak szybko zniknęły maszyny parowe na rzecz silników spalinowych) a może każdy będzie z łezką w oku wspominał wysilone spalinowce. Ale to już temat bardziej na felieton.

 

Naszym zdaniem osiągi, zasięg i design E-Rawa zasługują na uwagę.

...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści