Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Nowości rynkowe EICMA 2016: Vespa Elettrica – skuter przyszłości oraz (VESPA 946) RED do walki z AIDS Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Nowości rynkowe

EICMA 2016: Vespa Elettrica – skuter przyszłości oraz (VESPA 946) RED do walki z AIDS

Na targach EICMA Vespa zrobiła wielkie wrażenie swoim koncepcyjnym skuterem elektrycznym Vespa Elettrica. Przedstawiła też (VESPĘ 946) RED.

Doświadczenie Grupy Piaggio z napędem elektrycznym datuje się już od lat 70. XX wieku. Nic więc dziwnego, że włoski producent motocykli i skuterów wkracza w przyszłościową dziedzinę pojazdów elektrycznych. W materiałach prasowych czytamy, że już w niedługo ogromna większość ludzkości będzie mieszkać w dużych aglomeracjach. Kwestia transportu będzie jednym z kluczowych problemów do rozwiązania. Wraz z zagęszczeniem miast jednoślady będą zyskiwać popularność, a napęd elektryczny stanie się niezbędny, żeby uniknąć zanieczyszczeń. Grupa Piaggio chce aktywnie uczestniczyć w tych przemianach i stąd projekt Vespy Elettrica.

 

Vespa Elettrica

 

Na razie nie znamy żadnej specyfikacji nowej Vespy. Wiemy tylko, jak wygląda. Producent twierdzi jednak, że mimo elektrycznego napędu będzie to nadal skuter, który zachowa wszystkie zalety tej marki.

 

Elektryczna Vespa ma pojawić się w sprzedaży już w drugiej połowie przyszłego roku.

 

(VESPA 946) RED

 

Piaggio Group dołącza również do firm wspomagających fundację (RED), założoną przez Bono i Bobby’ego Shrivera, która zbiera fundusze na pomoc w walce z AIDS i innymi chorobami trapiącymi ubogie regiony świata. W tym celu zaprezentowano wersję ekskluzywnego skutera Vespa 946, która będzie sprzedawana pod nazwą (VESPA 946)RED. Od każdej sprzedanej (VESPY 946)RED Grupa Piaggio przekaże 150 dolarów na globalny fundusz (RED). Pieniądze mają być wykorzystywane na badania i ochronę przed zakażeniem wirusem HIV noworodków.

 

(VESPA 946)RED jest jednocześnie wersją na przyszły rok modelowy.

Więcej o motocyklach Vespa
oceń ten materiał:
Vespa Elettrica Vespa Elettrica
Vespa Elettrica Vespa Elettrica
(VESPA 946) RED (VESPA 946) RED
(VESPA 946) RED (VESPA 946) RED
(VESPA 946) RED (VESPA 946) RED
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści