Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Ciekawostki ze świata motocykli „Dziesięciocalowy terror” na bazie Vespy - czyli najszybszy skuter w mieście Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ciekawostki

„Dziesięciocalowy terror” na bazie Vespy - czyli najszybszy skuter w mieście

Zazwyczaj mówiąc o hardcorowych projektach przedstawiamy motocykle, ale tym razem będzie inaczej. Przed Wami Vespa zbudowana, by siać postrach.

Vespa została ochrzczona nazwą „Dziesięciocalowy terror” przez jej budowniczego - Marka Nachlika z Niemiec. Sercem tego potwora jest silnik z Husqvarny o pojemności około 360 cm3. Nachylono go pod kątem 45 stopni w celu zapewnienia lepszego rozkładu masy, a więc zadbano również o to żeby skuter mógł dynamicznie pokonywać zakręty. Silnik został przerobiony i legitymuje się mocą 55 koni mechanicznych i momentem obrotowym wynoszącym 45 Nm. To wszystko przy wadze zaledwie 145 kilogramów!

 Na silniku się nie skończyło. Tylne koło pochodzi z Hondy Comstar, wahacz przeszczepiono z Yamahy XS400, a hamulce wzięto z Hondy CB750. Rama została specjalnie wzmocniona, żeby nie odkształciła się od przyspieszenia, jakie oferuje silnik. Ciekawie umieszczono chłodnicę, która została zainstalowana pod spodem, więc latanie po progach zwalniających nie wchodzi w grę.

Trzeba przyznać, że „Dziesięciocalowy terror” budzi grozę już samym wyglądem, ale chętnie stanęlibyśmy z nim na kresce. Posłuchajcie jak to brzmi!

 

Więcej o motocyklach Vespa Autor: Wojciech Grzesiak

Tagi

Vespa Vespa "Ten inch Terror"
Vespa Vespa "Ten inch Terror"
Vespa Vespa "Ten inch Terror"
Vespa Vespa "Ten inch Terror"
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści