-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Dwie trzecie francuskich fotoradarów zniszczone. Protest żółtych kamizelek Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Dwie trzecie francuskich fotoradarów zniszczone. Protest żółtych kamizelek

Ponad 60 procent francuskiej sieci fotoradarów zostało zniszczone w trakcie protestów kierowców, nazywanych żółtymi kamizelkami. Protestującym nie podobają się rosnące koszty paliwa i innych opłat, którymi obciążani są kierowcy.

Protest żółtych kamizelek stał się niedawno symbolem spontanicznego oporu Francuzów przeciw irracjonalnemu dokręcaniu kierowcom śruby. W ostatnim roku podrożało wszystko – paliwo, ubezpieczenia, opłaty drogowe, a nawet mandaty z fotoradarów.

 

Koszty dojazdów do pracy czy transportu stały się nieznośne, co Francuzi postanowili oprotestować w typowy dla siebie sposób – masowym wychodzeniem na ulice. Najchętniej relacjonowane przez media były zamieszki w stolicy Francji, jednak równie ważnym efektem gniewu kierowców było masowe niszczenie fotoradarów. Przez francuskich kierowców są one jeszcze bardziej znienawidzone niż przez polskich. W ubiegłym roku ograniczono prędkość maksymalną poza terenem zabudowanym z 90 km/h do 80 km/h, a mandaty nakładane są już za najdrobniejsze przekroczenia prędkości.

 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Francji twierdzi, że ponad 2000  fotoradarów zostało zamalowanych, zniszczonych lub w inny sposób zdewastowanych przez żółte kamizelki. Wielu protestujących jest zdania, że rozbudowany system fotoradarów i drogie paliwo mają służyć tylko zarabianiu na kierowcach.

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści