Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Ducati chce zbudować motocykl elektryczny do 2030r. Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Ducati chce zbudować motocykl elektryczny do 2030r.

Szef Volkswagena zapowiedział, że do 2030r każda marka wchodząca w skład koncernu musi mieć w swojej ofercie pojazd elektryczny.Dotyczy to oczywiście także Ducati, wchodzące od kilku lat w portfolio koncernu.

Termin wydaje się kosmicznie odległy jednak wcale nie jest wykluczone, że elektryki z Bolonii zobaczymy znacznie wcześniej.

W 2015r Claudio Domenicali dyrektor generalny Ducati odbył podróż do Tajlandii gdzie miał okazję jeździć Hypermotardem przerobionym przez amerykańską firmę Zero FX na elektryka. W wywiadzie, który udzielił jednemu z portali motocyklowych stwierdził że napęd elektryczny to kwestia czasu - ma wprawdzie ograniczenia, ale jest oczywistym w nieodległej przyszłości.  

 

 

Ducati twierdzi, że podstawową przeszkodą we wprowadzeniu zasilania elektrycznego już teraz jest głównie słaby stosunek masy do wydajności baterii. Mówiąc prościej motocykle byłyby zbyt ciężkie a ich zasięg niewystarczająco duży. Mimo to, technologia budowy akumulatorów rozwija się niezwykle dynamicznie a zapowiedziane normy emisji spalin czynią napęd elektryczny koniecznością.

 

Wszystko zatem wskazuje na to, że elektyrki Ducati zobaczymy dużo, dużo wcześniej, niż w 2030r.

 

Tymczasem zobaczcie jak zdaniem Barta Heijt i Fernando Pastre Fertonani z Politechniki Mediolańskiej mogłoby wyglądać Ducati przyszłości:

 

oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści