-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Nowości rynkowe Ducati Panigale V4 Superleggera – 234 KM, 152 kg na sucho i zaledwie 500 sztuk! [Dane techniczne] Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Nowości rynkowe

Ducati Panigale V4 Superleggera – 234 KM, 152 kg na sucho i zaledwie 500 sztuk! [Dane techniczne]

Wersji Superleggera na bazie Panigale V4 byliśmy niemal pewni! Zbliżamy się do momentu, kiedy zostanie oficjalnie zaprezentowana. Wszystko za sprawą maila do specjalnie wyselekcjonowanej grupy klientów, wysyłanego przez Dyrektora Generalnego Ducati, Claudio Domenicali zaczynającego się od słów, że wkrótce pojawi się „Projekt 1708”…

Właśnie wypłynęły specyfikacje tego wspaniałego motocykla (znajdziecie je poniżej). 152 kg na sucho, 234 KM z niehomologowanym układem wydechowym, skrzydełka mające zwiększyć siłę docisku na wzór MogoGP oraz przebudowa praktycznie każdego detalu. Robią wrażenie?

 

Brakuje informacji, czy Ducati Panigale V4 Superleggera wykorzysta silnik o pojemności 1083 ccm, stosowany w Panigale V4 i V4S czy jednostki o pojemności 998 ccm, z Panigale V4R. Sądząc z obrotów maksymalnej mocy i momentu stawiamy na jednostkę V4R.

 

Koła i karoseria w włókna węglowego wydają się oczywiste, a pakiet aerodynamiczny powinien pochodzić wprost z Desmosedici GP16 z MotoGP. Co ciekawe siła docisku względem Panigale V4R będzie o blisko 67% większa. Na sucho Panigale V4 Superleggera będzie blisko 20 kg lżejsza od Panigale V4R.

 

Kolor motocykla będzie pochodzić z palety barw używanych w MotoGP (de facto jest on bliższy pomarańczowemu po to, aby w czasie transmisji tv uzyskać efekt idealnej czerwieni Ducati). Produkcja Superleggery ma wynieść 500 sztuk, każda z nich otrzyma kolejny numer i specjalne plakietki.

 

Cena na rynku USA ma wynieść ok 100 000 USD a dostawy rozpoczną się w maju 2020. Więcej szczegółów wkrótce…

Dane techniczne Ducati Panigale V4 Superleggera*

 

*-dane techniczne przedpremierowe, mogą ulec zmianie

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści