-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Felietony Drogowa agresja, czyli prozaiczne przyczyny złości za kółkiem Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Felietony

Drogowa agresja, czyli prozaiczne przyczyny złości za kółkiem

Strata czasu w korkach to jedna z najbardziej frustrujących części życia w dużym mieście. Najnowsze badania przeprowadzone wśród brytyjskich kierowców w sposób naukowy potwierdzają to, co podejrzewaliśmy już od dawna. Kierowcy aut nie lubią motocyklistów, ponieważ zwyczajnie zżera ich zazdrość!

O tym, że agresja często bierze się z zazdrości wie każdy, kto chociaż raz brał udział w szkolnej bójce o przysłowiową “Zosię z szóstej C”. Wybuchowe zachowania, z jakimi spotykamy się na drogach mogą mieć to samo podłoże. Dowodzi tego specjalna ankieta, którą jedna z brytyjskich firm ubezpieczeniowych przeprowadziła wśród kilku tysięcy osób codziennie dojeżdżających do pracy.

 

Brytyjscy kierowcy nie mają łatwo w ruchu drogowym. Nie chodzi już nawet o nieludzki ruch lewostronny i małe ronda rozmieszczone gęsto jak tryby w szwajcarskim zegarku. Korki paraliżujące brytyjskie miasta powodują, że jedna trzecia osób dojeżdżających własnym transportem regularnie spóźnia się do pracy. Gospodarka tego kraju traci przez to ponad 200 milionów funtów rocznie!

 

Ponadto co dziesiąta ankietowana osoba z powodu korków przynajmniej raz w życiu nie dotarła na rozmowę o pracę. Nic dziwnego, że kierowcom łatwo puszczają nerwy, zwłaszcza jeśli siedzą uwięzieni w kabinach samochodów. Zapytano ich, co czują, kiedy obok jednego z ich lusterek przemyka motocyklista. Prawie 30% prowadzących auta przyznaje się do odczuwania potężnej dawki destrukcyjnej zazdrości. Robią się zieloni jak Kawasaki Ninja. Frustracja jest tak duża, że osobom badanym odzyskanie równowagi psychicznej i pozbycie się morderczych zapędów zajmuje średnio 34 minuty. A przecież wystarczy zakup nawet najprostszego jednośladu...

 

oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści