Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Akcesoria motocyklowe Długodystansowy test blokad Abus - Granit X-Plus 540, Detecto 8008, City Chain X-Plus [VIDEO] Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Akcesoria

Długodystansowy test blokad Abus - Granit X-Plus 540, Detecto 8008, City Chain X-Plus [VIDEO]

Firma Abus na gwiazdkę zrobiła nam prezent, dając na użytkowanie naszej redakcji swoje trzy topowe blokady - ulock Granit X-Plus 540, disclock Detecto 8008 oraz łańcuch City Chain X-Plus. Długo myśleliśmy, jak moglibyśmy wykorzystać je poza sezonem tak, aby nie kurzyły się bezczynnie w redakcyjnej szufladzie.

W końcu olśniło nas! A może zrobimy atmosferyczny test blokad? Przypniemy je gdzieś w mieście, w miejscach wyeksponowanych na czynniki pogodowe oraz chemię używaną przez drogowców i zobaczymy jak przetrzymają zimę i początek wiosny?

 

Pomysł załapał i wzięliśmy się za jego wykonanie. Dla porównania wyciągneliśmy z naszego garażu również dwie budżetowe blokady – diclock Bumper oraz ulock Lumy – tak żeby sprawdzić, czy przetrwanie zimy w takich warunkach dla blokady to w ogóle jest jakiś wyczyn.

 

Był mroźny dzień 8 stycznia 2018 roku. Pojechaliśmy do Centrum Warszawy i znaleźliśmy trzy miejsca, w których nikomu nie przeszkadzając, blokady mogłyby spędzić najbliższe trzy miesiące. Odwiedzaliśmy je raz na dwa, trzy tygodnie z naszą kamerą, nie dotykając ich wcale, a dokumentując jedynie uciekający czas.

 

Po 95 dniach na mrozie, śniegu, deszczu, trzech miesiącach działania korozji, soli i słońca nadszedł w końcu czas na sprawdzenie jak nasze blokady przetrwały te warunki. Czy blokady dały się bez problemu otworzyć? Czy Abus Detecto 8008 nie stracił głosu? Czy rdza nie zjadła tanich blokad i czy nie naruszyła abusowych? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziecie w naszym video.

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści