Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport Motocross Dirtbike.pl Husqvarna Team - zawody 22-23.04.2017 Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Motocross

Dirtbike.pl Husqvarna Team - zawody 22-23.04.2017

W dniach 22-23.04 odbyła się długo wyczekiwana I i II runda Pucharu Polski Cross Country. Słynący z pustynnych piasków Żagań zebrał ponad 130 zawodników. Marcin Skrzypczak wraz z Łukaszem Kubickim postanowili stawić czoła małemu Dakarowi i wystartować na trudnej technicznej trasie, która w porównaniu do zeszłorocznej edycji została zupełnie zmieniona. Inauguracja sezonu przebiegła dla Dirtbike.pl Husqvarna Teamu pozytywnie!

Po dwóch dniach wywalczyłem drugą pozycję, finalnie zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej (zawodnik jadący najszybciej w klasie Senior 2 nie otrzymał punktów liczących się do klasyfikacji) - relacjonuje Marcin. Trasa była bardzo wymagająca, dziurawa i większości pokryta sypkim piachem. Zmieniająca się pogoda też nie ułatwiała jazdy. W niedzielę walka się zaostrzyła i po nadaniu szybkiego tempa popełniłem kilka błędów, które zakończyły się nieprzyjemnym lotem przez kierownicę przy dużej prędkości.

 

 

 

 

 

Łukasz tak opisuje swój start – W pierwszy dzień rywalizacji popełniłem błąd na pierwszym okrążeniu, przez który spadłem kilka miejsc w dół. Jak już zacząłem odrabiać straty to wyjeżdżając zza zakrętu prawie najechałem na leżącego na wznak zawodnika. Nie mogąc zostawić go bez opieki zatrzymałem się i czekałem, aż zjawi się pomoc medyczna. Wiedziałem już, iż nie odrobię straty. Niedzielny wyścig poszedł mi zdecydowanie lepiej kończąc wyścig w pierwszej dziesiątce.

 

W tym roku w klasie Senior 2 zanotowała 23 zawodników. Rywalizacja zatem jest zacięta. Czekamy na dalsze rundy. Równolegle w niedzielę rozegrana została II runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej Motocross. Oborniki Wielkopolskie przyciągnęły prawie dwa razy większą ilość zawodników, a na bramkach startowych zjawiło się około 220 zawodników i zawodniczek. Motocross jako jedna z nielicznych dyscyplin motosportu skupia liczną grupę Kobiet oraz dzieci. Na zawodach nie mogło zatem zabraknąć Ewy Pikosz i Tobiasza Choińskiego.

 

 

 

 

Widząc za oknem deszcz i znając specyfikę toru w Obornikach wiedziałam, iż zawody nie będą należały do łatwych. Po kwalifikacjach okazało się, iż z pewnością wyścig nie będzie miał nic wspólnego z wyścigiem motocrossowym, a wygra ten kto potrafi jeździć nie tylko na suchych i dobrze przygotowanych torach MX. Moja endurówka świetnie radzi sobie w takich warunkach zatem po dwóch wyścigach ukończyłam zawody na czwartej pozycji. Nie mając zbytnio doświadczenia w tej nowej dla mnie dyscyplinie jestem zadowolona z wyniku – wspomina Ewa.

 

A tak opisuje swoje zmagania Tobiasz - tor bardzo dobrze przygotowany. Warunki ciężkie i wymagające. Pogoda niestety nie dopisała raz grad, raz deszcz, raz śnieg. W pierwszym biegu było sucho, na treningu kwalifikacyjnym było ślisko wymagało to ciężkiej pracy, aby utrzymać motor w koleinach i na zakrętach. Moje wrażenia były podzielone. Dla moich umiejętności było to za wcześnie. Dlatego w drugim biegu nie jechałem, ponieważ było straszne błoto. Ale było super świetnie się bawiłem i to najważniejsze.

 

Jak widać pogoda nas nie rozpieszcza, ale trzymamy kciuki, aby na kolejnych zawodach świeciło słońce!

 

 

 

 

 

...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści