-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport Rajdy motocyklowe Dakar 2019. Rafał Sonik zmierzy się z całkiem nowym wyzwaniem Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Rajdy

Dakar 2019. Rafał Sonik zmierzy się z całkiem nowym wyzwaniem

Podczas zbliżającego się Rajdu Dakar, Rafał Sonik podejmie się zupełnie nowego wyzwania – zamiast wystartować w wyścigu, będzie relacjonował przebieg wydarzenia dla kibiców w Polsce.

Rafał Sonik to jedyny polski kierowca, który stanął na najwyższym stopniu podium tego rajdu. Niestety, w ubiegłym roku podczas Dakaru poważnie uszkodził kolano. Po skomplikowanej operacji wrócił do treningów i wystartował w trzech rajdach Pucharu Świata, ale uraz cały czas daje o sobie znać.

 

Z tego powodu Rafał postanowił odpuścić sobie najbliższą edycję, gdyż, jak twierdzi, na Dakar trzeba być za każdym razem w życiowej formie. Podjął decyzję o rezygnacji ze startu, aby odzyskać pełną sprawność, lepiej przygotować się do nowego sezonu i znów powalczyć o mistrzostwo świata.

 

Jak mówi Rafał, nie bez znaczenia będzie też tegoroczny super maraton – o trzy dni i wiele kilometrów krótszy. Nasz zawodnik nie chce chce ryzykować odnowienia urazu dla tak okrojonego Dakaru. Do Peru uda się wraz z niewielkim zespołem, żeby śledzić poczynania zawodników, dopingować Polaków i relacjonować ich zmagania dla kibiców w Polsce.

 

...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści