-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport Rajdy motocyklowe Dakar 2019. 41. edycja rajdu rozpoczyna się już 7 stycznia Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Rajdy

Dakar 2019. 41. edycja rajdu rozpoczyna się już 7 stycznia

41. edycja Rajdu Dakar rozpoczyna się już 7 stycznia. Trasa w przeważającej większości przebiegnie po pustyniach i wydmach, ale ograniczy się tylko do jednego kraju – Peru. Na starcie pojawi się aż 11 Polaków, w tym dwaj motocykliści.

Lokalizacja Dakaru w Ameryce od samego początku sprawia organizatorom problemy. Mimo że zagrożenie terrorystyczne w Ameryce Południowej jest znacznie mniejsze niż w Afryce, pojawiają się inne problemy. Oprócz nieobliczalnej przyrody organizatorzy muszą zmagać się z rosnącymi roszczeniami ze strony rządów krajów, przez które przebiegają trasy kolejnych edycji rajdu.

 

Być może kolejny Dakar znów zostanie zorganizowany w Afryce, tym razem zdecydowano się na mało popularny krok – trasa w całości zostanie poprowadzona bezdrożami Peru. Aż 70% przypadnie na nawierzchnie piaszczyste – pustynie i wydmy.

 

W tegorocznej edycji wystartuje 11 Polaków, w tym dwaj motocykliści Orlen Team – Maciej Giemza i Adam Tomiczek. Zabraknie Rafała Sonika, który leczy kontuzję. Zastąpi go Kamil Wiśniewski. Oprócz nich zobaczymy Jakuba Przygońskiego (Mini, z pilotem Tomem Colsoulem), Macieja Martona i Arona Domżałę (Toyota), Sebastiana Rozwadowskiego (pilot Benediktasa Vanagasa), Macieja Domżałę i Rafała Martona (SxS/UTV), Szymona Gospodarczyka (pilot Santiago Creeli Garza Riosy) oraz Dariusza Rodewalda, mechanika w załodze holenderskiej ciężarówki Gerarda de Rooya.

 

...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści