Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport Rajdy motocyklowe Dakar 2017: Chile nie chce Dakaru, ponieważ rajd niszczy środowisko Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Rajdy

Dakar 2017: Chile nie chce Dakaru, ponieważ rajd niszczy środowisko

Do kolejnej edycji Rajdu Dakar pozostało jeszcze dużo czasu, ale władze Chile już poinformowały, że po raz kolejny kraj ten nie będzie uczestniczył w imprezie.

Przczyną wycofania się Chile z Dakaru 2016 były tragiczne w skutkach powodzie. Wiele regionów kraju zostało dotkniętych klęską żywiołową. Ucierpiała między innymi pustynia Atakama, która zawsze była główną atrakcją rajdu. W ubiegłym roku rząd Chile zapewniał, że dołoży wszelkich starań, żeby Dakar powrócił do tego kraju. Dakar to dla Chile przede wszystkim ponad 30 milionów dolarów wpływów.

Nad udziałem Chile w Dakarze głosował izba deputowanych, która zdecydowała, że trasa rajdu nie będzie wiodła przez ten kraj. Teraz mówi się o negatywnym wpływie Rajdu Dakar na środowisko. Decyzji o organizacji rajdu nie podjęła jeszcze Argentyna. W grze są również takie kraje jak Urugwaj, Paragwaj, Brazylia i Boliwia. Jednak sytuacja w Chile może poważnie pokrzyżować plany organizatorów, jeśli wpłynie ona na decyzje władz pozostałych krajów.

Autor: Wojciech Grzesiak

Tagi

oceń ten materiał:
Rafał Sonik na trasie Rajdu Dakar 2016 Rafał Sonik na trasie Rajdu...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści