-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport Rajdy motocyklowe Dakar 2015 – Nowy zawodnik w teamie Orlen! Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Rajdy

Dakar 2015 – Nowy zawodnik w teamie Orlen!

Pewnie nie wiele z Was kojarzy 23– letniego motocyklistę z Lublina - Jakuba Piątka, który w nadchodzącym rajdzie pustyni pojedzie w barwach największego polskiego teamu. Start Jakuba w zbliżającym się Dakarze zapowiada się naprawdę obiecująco

Piątek to Mistrz Świata Juniorów  w rajdach Cross Country, a co więcej ten młody zawodnik jest laureatem Akademii ORLEN Team, gdzie o najlepsze rezultaty w trakcie testów walczył z Pawłem Szymkowskim, Adamem Tomiczkiem, Maćkiem Giemzą i Olą Kowalik. Nagrodą za najlepsze wyniki był start w ostatniej rundzie Mistrzostw Świata FIM w Cross Country – OiLibya du Maroc. W sezonie 2014 Jakub wystartował w 4 rajdach z 6 organizowanych przez FIM i udało mu się osiągnąć zwycięski tytuł.


A co Piątek ma do powiedzenia na temat nadchodzącego rajdu Dakar?  „To dla mnie wielka szansa, którą zamierzam jak najlepiej wykorzystać. Rajd Dakar stał się moim celem, moją pasją i marzeniem, a ostatni sezon w pełni podporządkowałem przygotowaniom do niego. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę uczestniczyć w programie Akademii ORLEN Team, dzięki czemu zyskałem nieocenione wsparcie i zaplecze oraz dostęp do bezcennego know-how – mówi zawodnik.


Ekipa Orlen Teamu też jest pełna nadzieje w stosunku do młodego motocyklisty. Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN tak komentuje jego start: „W minionym roku Kuba zrobił olbrzymi postęp, sprawdził się również w rajdzie Maroka i postanowiliśmy dać mu szansę startu w najtrudniejszym rajdzie świata. Kuba będzie miał wsparcie ze strony całego zespołu i dlatego też jesteśmy spokojni o jego debiut w Dakarze 2015”.


Jak poradzi sobie Piątek na trasie jednego z najbardziej ekstremalnych rajdów świata? Tego dowiemy się już 4 stycznia, gdy ruszy Dakar z Buenos Aires. Startujący zawodnicy będą jechać przez trzy państwa: Argentynę, Chile i Boliwię. W tej edycji Dakaru wprowadzono kilka małych zmian. Motocykliści, a załogi startujące samochodami pojadą odmienną trasą. Przewidziano też dla nich różne dni odpoczynku.Co więcej, w tym roku samochody wezmą udział w maratonie, czyli w dwóch dniach rajdowych podczas, których nie można korzystać z pomocy mechaników. Dakar potrwa do 17 styczni i będzie się składał z 14 wymagających i ekstremalnych etapów.

...
oceń ten materiał:
Dakar 2015 – Nowy zawodnik w teamie Orlen! Zdjęcie: Marcin Kin/Orlen T...
Jakub Piątek Zdjęcie: Orlen Team
Jakub Piątek Zdjęcie: Orlen Team
Jakub Piątek Zdjęcie: Orlen Team
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści