Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Czyste bezpieczeństwo - wodorowe skutery dla brytyjskiej policji Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Czyste bezpieczeństwo - wodorowe skutery dla brytyjskiej policji

Służbę w londyńskiej policji metropolitalnej rozpoczyna właśnie siedem skuterów Suzuki Burgman napędzanych wodorem. Jest to mający trwać 18 miesięcy eksperyment, który pokaże, czy tego typu pojazdy sprawdzą się w ciężkiej, codziennej służbie.

Władze Londynu konsekwentnie realizują plan maksymalnej redukcji zanieczyszczenia miejskiego powietrza. W akcję włączyła się miejscowa policja, użytkująca na co dzień setki pojazdów. Trwają intensywne poszukiwania alternatywy dla tradycyjnych napędów spalinowych, których elementem jest również półtoraroczny test wodorowych Burgmanów, przeprowadzany właśnie we współpracy z brytyjskim oddziałem Suzuki.

 

 

 

 

Inicjatywa wspierana jest przez wiele firm i instytucji z branży ekologicznych źródeł energii, w związku z czym będzie ona bezpłatna dla brytyjskich podatników. Jeśli wodorowe Burgmany udowodnią swoją przydatność i niezawodność na poziomie skuterów benzynowych, będą masowo wcielane do służby. Londyńska policja do 2020 roku planuje zakup 550 jednośladów z ekologicznym napędem.

 

Surowe policyjne testy są również cenne dla samych producentów motocykli i skuterów oraz firm dostarczających alternatywne paliwa. Sukces w służbach łatwo będzie przekuć w przekonującą sprzedaż tego typu pojazdów na rynku cywilnym. Biorąc pod uwagę coraz ostrzejsze normy emisji szkodliwych gazów, może to być jedyny ratunek dla pojazdów spalinowych.

 

 

 

 

 

 

Więcej o motocyklach Suzuki
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści