Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Przepisy: czy nagranie z rejestratora może być dowodem w sądzie? Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Przepisy: czy nagranie z rejestratora może być dowodem w sądzie?

Temat, który wzbudza wiele kontrowersji i wątpliwości. W niektórych krajach wideorejestratory są zabronione, w innych stanowią dowód w sprawie. A jak sytuacja wygląda w Polsce? Czy nagranie z rejestratora może być dowodem w sądzie? Już odpowiadamy.

Odpowiedź brzmi: tak! Nagranie z wideorejestratora może być dowodem, jednak wcześniej trzeba skierować do organu prowadzącego postępowanie wniosek formalny o włączenie filmu w materiał dowodowy.

 

Organ prowadzący postępowanie nie ma prawa odmówić zbadania takiego materiału dowodowego, a w razie wątpliwości może powołać biegłego, który potwierdzi autentyczność nagrania.

 

Podstawa prawna: Art. 97 par. 1 pkt 2 ustawy z 24 sierpnia 2001 r. – Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 1713 z późn. zm.)

 

W związku z tym warto wyposażyć swój motocykl w rejestrator ruchu. W szczególnych przypadkach (np. sprawca kwestionujący swoją winę) uchroni Was przed kosztami naprawy swojego pojazdu (jeśli nie macie AC) lub utratą zniżek.

 

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści