Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Felietony Czy jesteś tego typu motocyklistą? Jeśli tak - musisz uważać! Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Felietony

Czy jesteś tego typu motocyklistą? Jeśli tak - musisz uważać!

Piękna pogoda zachęca do jeżdżenia. Na warszawskich ulicach widać tłumy motocyklistów. Super! Dawno już nie było tak słonecznego października – przypominam sobie ten z 2013 roku – on był podobnie słoneczny, ale nie tak ciepły. No ale do rzeczy. Super, że jeździmy, że jest nas dużo, ale najgorsze jest to, że wielu z nas straciło swoistą czujność i brak zaufania. To czego jestem ostatnio świadkiem w czasie jazdy po stołecznych ulicach, mrozi krew w żyłach – albo ją gotuje, na przemian…

Zmiana pasa bez kierunkowskazu tuż przed maską auta, zawracanie mimo nadjeżdżającego samochodu, wymuszanie pierwszeństwa przy skręcie w lewo itd… tego typu zachowań byłem świadkiem w ciągu ostatnich dwóch dni.

 

Czy nie poczuliśmy się aby za kierownicą naszych motocykli za pewnie? Czy może już we własnym mniemaniu nie „witamy się z gąską”, gratulując sobie bezpiecznie przelatanego sezonu? Czy nie czujemy się tak świetnymi motocyklistami, że już nic nam się nie może stać? Oj chyba właśnie o to chodzi. Pamiętajmy – licho nie śpi! Jeżeli tylko spadnie nasza czujność, przestaniemy obawiać się konsekwencji własnych przewinień – może przytrafić się najgorsze.

 

Tu przypomina mi się syndrom ostatniego razu – ostatnie dzisiaj wheelie, ostatnie okrążenie na torze, ostatni sprint spod świateł – mentalnie już wiemy, że wszystko nam się udało, już jesteśmy myślami w domu pijąc herbatę, albo biorąc relaksacyjną kąpiel. I nagle bum. Wszystko się wali jak domek z kart.

 

Nie dajcie zrobić sobie krzywdy i nie zróbcie jej sobie sami. Pamiętajcie, nie tylko samochodziarze nam szkodzą, bardzo często sami sobie szkodzimy. A statystki, przecież one mówią co innego – rzekłby niejeden z was. Co z tego, że wg nich więcej wypadków powodują motocykliści – przecież własnych przewrotek, paciaków i innych nieudanych akcji na policję nie zgłaszamy.

 

Życzę wszystkim rozwagi i udanej końcówki sezonu – bądźcie czujni teraz tak samo jak na jego początku!

 

...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści