-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Nowości rynkowe Czy Honda wypuści następcę CBR1100XX i VFR1200? Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Nowości rynkowe

Czy Honda wypuści następcę CBR1100XX i VFR1200?

Wydawać by się mogło, że rynek sportowych turystyków o dużej pojemności zaczynał się powoli kończyć. Kawasaki odstrzeliło ZZR1400, Suzuki – Hayabusę…

Tymczasem w programie pozostaje Kawasaki H2 SX, Suzuki pracuje nad motocyklem turbo a Honda nad rozbudowanym układem spojlerów.

W sieci pojawiło się światełko w tunelu – szkice patentowe opublikowane przez Hondę. Przedstawiają rozbudowane elementy aerodynamiki. Widać na nich po cztery aktywne skrzydła aerodynamiczne na stronę.

 

 

Z rzutu bocznego owiewki czołowej możemy wnioskować, że będzie to motocykl turystyczny.

W przypadku Hondy CBR1100XX konstrukcję ramy i silnika oparto na CBR900RR Fireblade. Aktualny Fireblade dysponuje mocą 217 KM, zatem wystarczającą, do napędu sportowego turystyka (chociaż nie znamy jego charakterystyki).

 

 

Z drugiej strony przepisy w serii WSBK uniemożliwiają korekty układu aktywnej aerodynamiki – co oznacza, że w wyścigówkach aktywne skrzydełka mają pracować w identyczny sposób jak w motocyklach seryjnych. Wspomnieliśmy także, że zaawansowana aerodynamika będzie występować w Fireblade w wersji SP.

 

Czy zatem mamy do czynienia z następcą VFR1200/CBR1100XX czy z Fireblade w wersji SP?

Za jakiś czas z pewnością się dowiemy…

 

 

Więcej o motocyklach Honda
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści