Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Ciekawostki ze świata motocykli Custom Rumble 2018: Ducati Scrambler 400 z Eastern Spirit Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ciekawostki

Custom Rumble 2018: Ducati Scrambler 400 z Eastern Spirit

Całkiem niedawno wspomnieliśmy o tym, że Polskę, w konkursie Custom Rumble będzie reprezentował projekt z garażu Eastern Spirit. Przedstawiliśmy sylwetkę garażu obiecaliśmy także, że weźmiemy pod lupę projekt finalny.

Prace nie są jeszcze skończone, ale kilka nowinek możemy zdradzić: bazą do budowy jest Ducati Scrambler 400 z 2016r. Przeróbka ma być utrzymana w stylu cafe racer – czy się uda ocenicie jak tylko projekt będzie skończony.

 

 Tak, jak w większości customowych prac, pojawi się motyw przewodni – jak zdradza Sylwester, główny „dyrygent” Eastern Spirit ma nim być…kolor czerwony. Tutaj możemy się zastanawiać, czy na pewno chodzi o barwy wojenne motocykli Ducati? Ale czerwony, to także kolor komunistycznej Rosji, a nawet przydomek Manfreda von Richthofena zwanego Czerwonym Baronem, asa myśliwskiego z czasów Pierwszej Wojny Światowej. Tak czy inaczej, każda z tych opcji wydaje się intrygująca.

 

Prace nad Ducati Scrambler w toku...

 

Motocykl ma mieć kilka smaczków stylistycznych, takich, jak przepiękne felgi czy „wyczesany” wydech. Fundamentem sukcesu ma być jednak czysta linia z idealnymi proporcjami. Detale, w które włożono mnóstwo pracy i powinny wam przypaść do gustu są przedni reflektor, dźwignia zmiany biegów, klamki czy tylna pompa hamulcowa.

 

 Efekt końcowy przedstawimy już wkrótce, tymczasem wrzucamy kilka zdjęć z przygotowywania ramy pod malowanie. Eastern Spirit nie chce zdradzać efektu końcowego, dopóki motocykl nie będzie gotowy.

 

Czy w tym roku polska konstrukcja przebije osiągnięcie z 2016r? Czas pokaże, naszym zdaniem ma na to bardzo duże szanse. Prezentacja motocykla już wkrótce...

Więcej o motocyklach Ducati

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści