Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Cross 2018: kilkunastu zatrzymanych przez policję i leśników Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Cross 2018: kilkunastu zatrzymanych przez policję i leśników

Kilkanaście osób jeżdżących na enduro i quadach zostało zatrzymanych za nielegalną jazdę po lesie w okolicach Beskidu Makowskiego. Wspólna akcja leśników i policji miała kryptonim "Cross 2018". Wszyscy zostali ukarani mandatami w wysokości 1000 złotych.

Ponad 20-stu leśniczych, funkcjonariuszy policji i straży leśnej wzięło udział w niedzielę w akcji przeciwko użytkownikom motocykli enduro oraz quadów niszczącym szlaki górskie na terenie Nadleśnictwa Myślenice. W jej wyniku zatrzymano 17 osób.

 

Funkcjonariusze przeprowadzili działania na prośbę okolicznych mieszkańców, którzy w czasie spacerów po lesie czują się zagrożeni przez jadących z nadmierną prędkością motocyklistów.

 

Strażnicy podkreślają, że poruszając się pojazdami po lesie niszczymy ściółkę, straszymy zwierzęta i możemy narazić na niebezpieczeństwo osoby spacerujące po szlakach.

 

W porównaniu do 2016 w ubiegłym roku liczba przypadków bezprawnego wjazdu do lasu wzrosła o ponad 5 tysięcy, osiągając wartość 45 tysięcy.

 


Jazda w lesie jest zabroniona w ustawie o lasach (art. 29), jest także naruszeniem art. 161. kodeksu wykroczeń. Grozi za to grzywna.

 

Źródło: polsatnews.pl

 

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści