-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Testy Testy tekstyliów Clover VENTOURING AIR - kurtka na piekielny upał oraz niepogodę Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Laboratorium

Clover VENTOURING AIR - kurtka na piekielny upał oraz niepogodę test, opinie i oceny

Clover VENTOURING AIR to kurtka, która ma jeden z doskonalszych systemów wentylacji, pozwalający przetrwać nawet w ekstremalnie wysokiej temperaturze. Gdy zaczyna lać, bądź dąć zimnym wiatrem, wyciągasz podpinkę, instalujesz ją dowolnie – albo pod, albo na kurtce - i jedziesz dalej niewrażliwy na to, co dzieje się na zewnątrz. Ta kurtka jest również kompatybilna z zewnętrznym airbagiem.

Przejeździłem w Cloverze niemalże całe lato. Gdy została przekazana do testów, na termometrze było już grubo powyżej 30 stopni Celsjusza. Ponieważ znany jestem jako „człowiek homologacja”, który na motocykl, ani na skuter nawet nie patrzy bez pełnej zbroi, wdzianko to towarzyszyło mi każdego upalnego dnia lata 2015 r.


Co ciekawe przez cały sezon porządnie zlało mnie tylko dwa razy. Jeden z nich pamiętam dość dobrze. Jechałem wówczas z warszawskiego Mokotowa na Bemowo autostradą na pięknej Vespie GTS z dynamicznym silnikiem o pojemności 300 ccm. Chmury kłębiły mi się nad głową od dłuższego czasu, jednak ani ja, ani Vespa nie traktowaliśmy ich do końca poważnie. Na szczęście jednak nie na tyle pobłażliwie, by przed przejażdżką nie wpiąć wodoodpornej membrany. Nagle niebo się rozpłakało i zaczął się armagedon. Lało jak z cebra. Z każdą sekundą wyraźniej czułem krople, które szybko zbierały się w okolicach mojego najwrażliwszego punktu. Wtedy motocyklowe dżinsy puściły, a woda zaatakowała moje klejnoty rodzinne i poczułem się, jakbym brał udział w „Ice bucket challenge”. Kurtka zaś nie wpuściła do środka nawet kropli. Ale do rzeczy.

Wygląd i ergonomia użytkowania

Gdy VENTOURING AIR przyszła do redakcji, od razu wbiłem ją na siebie. Presja grupy redaktorskiej, która nie mogła już patrzeć na moją dotychczas użytkowaną, wyświechtaną tkaninę po dwóch asfaltowych szlifach, oraz upał skłaniały do włożenia czegoś lżejszego... Czegoś w bardziej stosownej - niż czarna - kolorystyce. Założyłem więc na siebie nowość, spojrzałem w lustro i pomyślałem: to jest to!

 

Kurtka Clover Ventouring Air


Trzeba przyznać, że we wzornictwie Clovera mocno dostrzegalna jest ręka włoskich projektantów, którzy znakomicie radzą sobie z połączeniem wentylacyjnej siateczki typu mesh z pozostałymi materiałami. Od razu bardzo mi przypasowała też długość kurtki. Sięga  bioder, ale nie jest jednocześnie zbyt kusa, jak to często zdarza się w przypadku typowo sportowych strojów. Świetnie opina klatkę piersiową, zwężając się ku dołowi. Dodatkowo ma bardzo łatwy w obsłudze system regulacji, dzięki któremu możemy dostosować odzienie do aktualnie posiadanego kształtu talii.

 

Clover VENTOURING AIR  Clover Ventouring Air


Podobnie jest z rękawami. Jeśli twoje ręce wymagają jeszcze treningu, nie przejmuj się, regulacje Clovera sprawią, że nikt się nawet nie zorientuje. Rękaw jest zakończony estetycznym rzepem. Ja ustawiłem go tak, by nie musieć nic kombinować przez cały sezon i to zdało egzamin, jednak gdy lubisz różne pozycje i średnice otworu – proszę bardzo, baw się regulacjami.

Kurtka jest dostępna w trzech wersjach kolorystycznych – typowo letniej, lekkiej szarości, bardziej stonowanej czerni połączonej z grafitem oraz wariacji, którą nazwałem odblaskową neonówką.

 

Czytaj dalej na następnej stronie>>>

 

Strony:

Zobacz galerię

Kurtka motocyklowa Clover VENTOURING AIR

37
zdjęć
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści