Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Chiński konkurent dla BMW? Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Chiński konkurent dla BMW?

Dość ciekawy koncept przedstawiła firma Qianjiang, macierzysta firma Benelli, ma on zostać wprowadzony do sprzedaży w Chinach pod nazwą Qjiang.

Jak będzie wyglądać? Reflektory i syreny policyjne zdradzają, że pierwsze sztuki najprawdopodobniej trafią do służb publicznych (co w Chinach jest częstą praktyką). Największy jednoślad produkowany w „kraju środka” będzie napędzany trzycylindrową jednostką wywodzącą się z Benelli 1130ccm, ale całkowicie przeprojektowaną na potrzeby tego turystycznego pojazdu.

 

Co łatwo wywnioskować z opublikowanych szkiców, zostanie wyposażony w jednostronny wahacz, napęd będzie się odbywał za pomocą wału kardana; a w przednim zawieszeniu zastosowanie znajdzie widelec upside-down oraz radialne zaciski hamulcowe. Prognozujemy, że technologia i wyposażenie nie będzie znacząco odbiegać od europejskich i japońskich rywali.

Trudno określić materiał, z którego wykonano ramę – przypomina konstrukcje aluminiowe, ale równie dobrze może być stalową kratownicą, z plastikowymi maskownicami. Bryła motocykla jednoznacznie kojarzy się z turystycznymi pojazdami BMW, niektórzy znajdą także podobieństwo do modeli Triumpha.

 

Czy prezentowany pojazd odniesie sukces rynkowy? Kluczowym pytaniem jest cena oraz jakość wykonania. Najprawdopodobniej w Chinach sprzedaż może być na całkiem wysokim poziomie, zarówno wśród klienteli cywilnej, jak i służb mundurowych.

Więcej o motocyklach Benelli

Tagi

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści