-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Ceny paliwa ostro w dół! Sprawdź ile będzie kosztowała benzyna w wakacje! Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Ceny paliwa ostro w dół! Sprawdź ile będzie kosztowała benzyna w wakacje!

Jeżeli ktoś jeździ pojazdami mechanicznymi dostatecznie długo, na pewno zauważył tendencję do obniżania cen paliw zimą i ich gwałtownego wzrostu przed wakacjami. W tym roku ma być inaczej!

Choć pod koniec maja cena paliw była rekordowo wysoka i za popularną 95 musieliśmy zapłacić na niektórych stacjach nawet 5.40 zł, to stan ten nie utrzymał się zbyt długo. Ceny na stacjach zaczęły już spadać i w tym momencie (11 czerwca) oscylują w okolicach 5.10 – 5.20 za litr bezołowiówki 95. To jeszcze nie najniższy, zapowiadany przez ekspertów, pułap cenowy. Według specjalisty z portalu e-petrol.pl, ceny 95-tki mają spaść na początku wakacji do 5 zł, a nawet poniżej tej kwoty. Sprawa ma się podobnie w przypadku oleju napędowego, którego cena ma docelowo także spaść poniżej kwoty 5 zł za litr.

 

Obniżki cen paliw spowodowane są spadkiem cen ropy naftowej na rynku światowym, a także polityki celnej Stanów Zjednoczonych.

 

Tak czy inaczej, nas przede wszystkim interesuje wynik końcowy, czyli czwórka z przodu przy cenie benzyny 95 na dystrybutorach stacji paliwowych.

 

...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści