Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport MotoGP Casey Stoner definitywnie kończy współpracę z Ducati Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

MotoGP

Casey Stoner definitywnie kończy współpracę z Ducati

Po trzech latach w roli kierowcy testowego Ducati przyszedł czas na rozstanie. Casey Stoner kończy współpracę z bolońską marką.

Wspólna droga Caseya Stonera, pochodzącego z Australii dwukrotnego Mistrza Świata MotoGP oraz firmy Ducati, była pełna sukcesów. Zaczęło się od mocnego uderzenia - wspólnego tytułu mistrzowskiego w sezonie 2007 i wicemistrzostwa rok później. Stoner wycofał się z czynnego ścigania w 2012 roku z powodów osobistych.

 

Od 2016 roku do dziś Australijczyk ponownie pracował dla Ducati, tym razem w roli kierowcy testowego. Pomagał rozwijać wyczynowe Desmosedici GP, które obecnie jest jedną z najlepszych maszyn w stawce MotoGP. Miał również swój wkład w sukces najnowszego Panigale V4 oraz innych modeli Ducati. Jako ambasador marki był też popularnym uczestnikiem imprez World Ducati Week.

 

W ostatnim czasie Stoner zaczął narzekać na coraz mniejsze zainteresowanie techników Ducati jego uwagami. Czuł się marginalizowany, a dostarczane przez niego dane nie były już tak cenne. Partnerzy postanowili rozstać się w zgodzie. Oto ich deklaracje, na początek Claudio Domenicali, prezes Ducati:

 

Casey jest i zawsze będzie w sercu wszystkich Ducatisti i to w ich imieniu chciałbym podziękować za ważną pracę, którą wykonał dla nas przez ostatnie trzy lata. Jego wskazówki i sugestie techniczne, połączone z opiniami drugiego kierowcy testowego, Michele Pirro, przyczyniły się do tego, że Desmosedici GP jest jednym z najbardziej konkurencyjnych motocykli w historii. Jego rady były bardzo cenne również dla rozwoju naszych modeli seryjnych. Serdeczne podziękowania i życzenia spokojnej i szczęśliwej przyszłości dla Caseya i jego rodziny od całego Ducati.

 

Casey Stoner:

 

Chciałbym podziękować Ducati za wspaniałe wspomnienia, a przede wszystkim za wsparcie i entuzjazm, który był mi zawsze okazywany. Ducatisti podzielają moją pasję do motocykli i wyścigów, nigdy tego nie zapomnę. Jestem bardzo zadowolony z trzech ostatnich lat pracy i badań całego zespołu, których wynikiem jest sukces Desmosedici GP. Życzę zespołowi samych sukcesów w przyszłości.

Więcej o motocyklach Ducati

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści