Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Buty motocyklowe obowiązkowe. Europejska Komisja BRD ma plan Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Buty motocyklowe obowiązkowe. Europejska Komisja BRD ma plan

Obuwie motocyklowe, obok kasku, będzie obowiązkowym elementem wyposażenia motocyklisty. Europejska Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego rozpoczęła prace nad przepisami w tym zakresie.

Inicjatorem zmian w obowiązujących przepisach jest Cirillo Giacinto, członek komisji. Przed laty uległ on poważnemu wypadkowi, w którym, na skutek braku odpowiedniego obuwia, poważnie uszkodził nogę. Od tamtej pory, jak sam zapewnia, inaczej patrzy na sprawy bezpieczeństwa na motocyklu.

 

Giacinto zwraca uwagę, że powszechny zwyczaj jazdy jednośladem w klapkach czy szpilkach, jest nie do przyjęcia. Zamierza on doprowadzić do wprowadzenia obowiązku używania wyłącznie obuwia motocyklowego z odpowiednim atestem bezpieczeństwa.

 

Z pierwszych informacji wynika, że buty, w których będzie można legalnie poruszać się jednośladem, będą musiały mieć wysoką cholewkę ze stabilizatorem stawu skokowego oraz zewnętrzny slider stopy. Nowe przepisy miałyby wejść w życie w 2021 roku.

 

Zastanawia nas dlaczego Cirillo Giacinto nie kładzie nacisku na cały strój motocyklowy – czyżby lobbing producentów obuwia?

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści