Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Brak dokumentów pojazdu podczas kolizji. Jak spisać oświadczenie? Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Brak dokumentów pojazdu podczas kolizji. Jak spisać oświadczenie?

Co zrobić w przypadku kolizji, skoro od 1 października nie musimy już wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i polisy OC? Odpowiadamy: to co zwykle – spisać oświadczenie. Policji wzywać nie trzeba.

W komentarzach do informacji o wygaśnięciu obowiązku posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego i polisy OC pojawiły się głosy, że do każdej kolizji trzeba będzie teraz wzywać policję, która ustali dane pojazdu. To jednak obawy na wyrost – dane, które powinny znaleźć się w oświadczeniu sporządzanym na miejscu zdarzenia, bez większych problemów można znaleźć samemu.

 

Policja ostrzega zresztą przed nieuzasadnionym wzywaniem patroli. Jak zauważają pytani przez nas funkcjonariusze, policja powinna zostać wezwana tylko do tych zdarzeń, gdzie są zabici lub ranni. Próby angażowania patrolu do każdej stłuczki mogą spowodować paraliż służby.

 

Uczestnicy zdarzenia, tak jak dotychczas, powinni wypełnić stosowne oświadczenie. Informacje, które muszą się w nim znaleźć, czyli między innymi dane dotyczące polisy, znaleźć można na stronie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. W zakładce "sprawdź OC" wystarczy wpisać numer rejestracyjny lub numer VIN pojazdu.

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści