-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Testy Benyco BR 125 vs Yamaha YZF-R125 - najtańsza i najdroższa stodwudziestkapiątka Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Laboratorium

Benyco BR 125 vs Yamaha YZF-R125 - najtańsza i najdroższa stodwudziestkapiątka test, opinie i oceny

Czy cena zakupu przekłada się na jakość, właściwości użytkowe, bezawaryjność i przyjemność z jazdy? Czy kupując drogi pojazd możemy być pewni, że nasze odczucia będą adekwatne do wartości pojazdu? I w drugą stronę, czy tani jest synonimem kiepskiego, wadliwego, bezużytecznego? Aby to sprawdzić, porównaliśmy dwa modele - Benyco BR 125 oraz kosztującą ponad czterokrotnie więcej, Yamahę YZF-R125.

Dlaczego zdecydowaliśmy się akurat na te modele? Ponieważ są reprezentatywne dla swoich kategorii i stosunkowo łatwo dostępne. Benyco to zgrabny, codzienny naked,  kosztujący 3700 zł. Tańsze od niego są tylko pojazdy trafiające z Chin kontenerami w tzw. prywatnym imporcie oraz supermarketowe stodwudziestkipiątki o trwałości zbliżonej do biodegradowalnych torebek foliowych.

 

Różni je wszystko: segment, cena, pozycja, jakość wykonania... ale potrafią dać sporo radości.

 

Po drugiej stronie bieguna postawiliśmy Yamahę YZF-R125. To pojazd sportowy, jedna z najbardziej dynamicznych i nowoczesnych konstrukcji w swoim segmencie. Kosztuje 19 200 zł. Oczywiście przy odrobinie silnej woli znajdziemy jeszcze droższe 125, ale dla celów poglądowych YZF-R125 będzie co najmniej wystarczająca...

Jakość

Patrząc na obydwa motocykle od razu wiadomo, który jest droższy. Kształt Benyco jest klasyczny, motocykl przypomina stare Suzuki GN125. Jest ładny, ma dobrą powłokę lakierniczą, a jakość chromów nie budzi zastrzeżeń. Jednak do wielu detali producent niezbyt przyłożył się pod względem jakości.

 

Yamaha: nowoczesna, z wysoką jakością montażu, spasowań i powłok lakierniczych...

 

Część wkrętów pokryła się korozją, instalację poprowadzono niechlujnie, kilka tygodni użytkowania obnażyło drobne niesprawności elektryki (sterowanie światłami, niską trwałość żarówek). Mimo to pojazd sprawia dość korzystne wrażenie, szczególnie w porównaniu z supermarketowym "szajsem".

 

Benyco: nie jest idealnie, ale urokliwie...

 

Yamaha YZF-R125 na tle Benyco wydaje się ikoną jakości. Zastosowane tworzywa sprawiają dużo lepsze wrażenie, a spasowanie elementów oraz staranność montażu są na poziomie nieosiągalnym dla chińskiego konkurenta.

 

Zobacz dane techniczne Yamahy YZF-R125 i Benyco BR 125 w naszym katalogu motocykli

 

Czytaj dalej na następnej stronie>>>

 

Więcej o motocyklach Benyco Autor: Jakub Olkowski

Strony:

Tagi

Oceń ten materiał:
Zobacz galerię

Najtańsza vs najdroższa - porównanie stodwudziestekpiątek

84
zdjęcia
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści