Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata BMW wyposaży motocykle w automatyczny system ratunkowy Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

BMW wyposaży motocykle w automatyczny system ratunkowy

W ramach czynienia motocykli bardziej interaktywnymi, od 2017 roku BMW będzie oferowało opcjonalnie system automatycznego wzywania pomocy w razie wypadku.

Będzie to usługa dostępna w całej Europie i w przyszłości ma być częścią systemu eCall. Ten z kolei stanie się obowiązkowy dla samochodów od 2018 roku. Póki co system IEC będzie wysyłał dane do centrum obsługi posiadaczy samochodów BMW, a stamtąd zostaną wezwane odpowiednie służby. System ten już od lat sprawdza się na europejskich drogach.

Żeby użyć systemu będzie potrzebna karta SIM dowolnego operatora oraz oczywiście moduł instalowany na pokładzie motocykla. System będzie uruchamiany manualnie lub automatycznie. W razie niegroźnej gleby będzie można anulować wezwanie pomocy przez naciśnięcie przycisku.

 System najpierw będzie dostępny dla niemieckich klientów, a później otrzyma go reszta europejskich rynków. Można narzekać, że to inwigilacja, można również (i pewnie całkiem słusznie) przypuszczać, że ktoś na tym dużo zarobi i tym kimś będzie producent modułów, ale podczas testów systemu eCall dowiedziono, że przyspieszają one powiadomienie i dotarcie służb na miejsce wypadku aż o 50%.

Autor: Wojciech Grzesiak
oceń ten materiał:
BMW wyposaży motocykle w system automatycznego wzywania pomocy BMW wyposaży motocykle w sy...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści