Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Testy BMW R nineT Scrambler – inny wymiar Scramblera Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Laboratorium

BMW R nineT Scrambler – inny wymiar Scramblera test, opinie i oceny

Latem 2016 r. BMW zaprezentowało swoją wizję Scramblera bazującego na jednym z lepiej sprzedających się nakedów z lekko cafe racerowym zacięciem, modelu R nineT. Motocykl ten nie pozwala pozostać obojętnym wobec swojej stylistyki. Osobiście muszę przyznać, że podoba mi się bardziej niż wytwory wyobraźni Anglików oraz Włochów. Niemiecki Scrambler jest jednak inny od pozostałych nie tylko z wyglądu.

Korzeni motocykli typu scrambler możemy doszukiwać się już w latach 20. ubiegłego stulecia. To właśnie wówczas powstawały konstrukcje wywodzące się ze szkockiego trialu. Scrambler to w wolnym tłumaczeniu „mieszacz” - nazwa nawiązuje najprawdopodobniej do zamieszania, które panuje podczas startu na wyścigach motocrossowych, kiedy to wszyscy rozpychają się w walce o swoją pozycję. Rozwój ich przypadł na lata 40., a prawdziwy boom na 60., kiedy to ten styl w projektowaniu motocykli był naprawdę wszechobecny.


Swoje zrobiło też pojawienie się scramblerów w kilku hollywoodzkich produkcjach. Przerabiano na nie motocykle drogowe, zakładając offroadowe ogumienie, podnoszono wydechy, by zwiększyć właściwości terenowe oraz zmniejszano bak w celu odchudzenia masy. W latach 70. scramblery, jeśli chodzi o sport wyczynowy, musiały ustąpić prawdziwym offroadówkom, które charakteryzowały się znacznie lepszymi właściwościami terenowymi.


Zuchwale powróciły teraz, w chwili gdy powstał naprawdę duży rynek na retro pojazdy. Współczesne motocykle czerpiące swą inspirację z klasyków to jednak coraz częściej bardzo zaawansowana technologia wszczepiona w ramy, które tylko staro wyglądają. Mówiąc jednym zdaniem: połączenie klasycznego wyglądu ze współczesnymi osiągami.

 

BMW R nineT Scrambler

Cafe racer czy Scrambler?

Oczywiście Scrambler BMW jest pewną wariacją modelu bazowego - R nineT, który został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez rynek. Mało tego, nowy model znajdzie zainteresowanie wśród tych samych klientów, ludzi ignorujących konwencje, dla których użytkowość pojazdu pozostaje daleko w tyle za jego stylem. Tak to już jest, że niedaleko pada scrambler od cafe racera i z pewnością część klientów idących do salonów BMW będzie miało teraz poważny dylemat. No chyba, że będzie to konsument dokonujący wyboru głównie przez pryzmat ceny i 8000 zł różnicy pomiędzy tymi modelami przekona go momentalnie.

 

Zobacz dane techniczne motocykla BMW R nineT Scrambler w naszym katalogu motocykli

 

Czytaj dalej na następnej stronie>>>

 

Więcej o motocyklach BMW

Tagi

Oceń ten materiał:
Zobacz galerię

BMW R nineT Scrambler w teście Motogen.pl

92
zdjęcia
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści