Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Nowości rynkowe BMW Motorrad i Alpinestars przedstawiają motocyklową kurtkę z poduszką powietrzną Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Nowości rynkowe

BMW Motorrad i Alpinestars przedstawiają motocyklową kurtkę z poduszką powietrzną

Już od 2001 roku BMW współpracuje z producentem odzieży motocyklowej Alpinestars nad odzieżą motocyklową wyposażoną w poduszkę powietrzną. Efektem tej współpracy jest kurtka Street Air Dry.

Kurtka jest wyposażona w bezprzewodową poduszkę powietrzną Alpinestars Tech-Air. Dzięki systemowi czujników oraz zaawansowanym algorytmom system jest w stanie zadziałać znacznie szybciej niż rozwiązania, w których trzeba zastosować linkę przymocowaną do motocykla.

 Po napompowaniu poduszka chroni plecy, nerki, klatkę piersiową i ramiona. Kurtka nie wymaga montażu dodatkowego osprzętu w motocyklu. Czas reakcji od momentu wykrycia zagrożenia to zaledwie 25 milisekund. Poduszka zadziała nie tylko w trakcie jazdy, ale przy nagłym uderzeniu podczas postoju - na przykład kiedy ktoś wjedzie w tył motocykla.

Kurtka będzie dostępna w wersji damskiej i męskiej od października 2016 roku. Alpinestars Street Air Dry to część programu BMW Motorrad o nazwie Safety 360.

Autor: Wojciech Grzesiak

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
Kurtka BMW Motorrad Street Air Dry powstała przy współpracy z Alpinestars Kurtka BMW Motorrad Street...
Kurtka motocyklowa BMW Street Air Dry jest wyposażona w system Alpinestars Tech-Air Kurtka motocyklowa BMW Stre...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści